Konrad Imiela poleca film: „Człowiek, który spadł na ziemię”

człowiek który spadł na ziemiePierwszym naszym gościem będzie Konrad Imiela – dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Muzycznego Capitol. Filmowym wyborem Konrada Imieli jest kultowy film Nicolasa Roega „Człowieka, który spadł na ziemię” z 1976 roku z Davidem Bowie w roli androgynicznego kosmity.

25 lutego | sala Warszawa | godz. 19:00 | Bilety: 16 zł KUP BILETKonrad Imiela – od roku 2003 związany z Teatrem Muzycznym Capitol – najpierw jako aktor, a od 2006 roku także dyrektor naczelny i artystyczny. W latach 2007-2014 dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej (edycje 28-35).

Filmowym wyborem Konrada Imieli jest kultowy film Nicolasa Roega „Człowieka, który spadł na ziemię” z 1976 roku z Davidem Bowie w roli androgynicznego kosmity przybywającego na ziemię w poszukiwaniu wody i tym samym ocalenia swojej planety od zagłady. Jego przybycie i konfrontacja z ludzkim gatunkiem szybko staje się dla twórcy filmu „krytyką amerykańskiego snu i pędzącego konsumpcjonizmu, w którym liczą się tylko używki i doczesne przyjemności: alkohol, telewizja i, rzecz jasna, seks. Ze współczesnej perspektywy film może być odczytywany także jako metafora kryzysu migracyjnego i marginalizacji uchodźców”.

energiawroclawiabowie

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil