Filmowy Klub Seniorów - październik 2019

  • 1 – GREEN BOOK, reż. PETER FARRELLY - USA - 2018 - 130 min.
  • 8 – TULLY, reż. JASON REITMAN - USA - 2018 - 95 min.
  • 15 - MAKSYMIUK. KONCERT NA DWOJE, reż. TOMASZ DROZDOWICZ – Polska - 2018 - 75 min.
  • 22 – IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA, reż. MACIEJ PIEPRZYCA - Polska - 2019 -120 min.
  • 29 – VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI, reż. JULIAN SCHNABEL - Irlandia, Szwajcaria, Anglia, Francja, USA - 2018 - 110 min.

Seanse - wtorki oraz czwartek, godz. 12.00 | Bilety - 12 złotych.
Działalność FKS-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

green bookGREEN BOOK

Październikowy program zaczynamy od zwycięzcy naszego tegorocznego plebiscytu. Bohaterów tego filmu dzieli prawie wszystko – jeden jest wytwornym muzykiem opływającym w dostatek i powodzenie, drugi z trudem i nierzadko z pięściami walczy o codzienny byt. Ale najważniejsze, że jeden jest czarny, a drugi – biały. I tu zaczynają się problemy. Obaj wyruszają w trasę koncertową mając „green book”- poradnik dla czarnych wędrujących po Ameryce. Czy jednak ta książeczka uchroni ich przed kłopotami?


tullyTULLY

Bohaterka filmu Marlo to kobieta w średnim wieku w zaawansowanej ciąży z dwójką małych dzieci, z których jedno jest autystyczne i sprawiające problemy szkolne. Jej mąż prowadzi własną firmę, a ponadto jest miłośnikiem gier komputerowych zajmujących mu sporo czasu i energii. W ich życie wkracza „nocna niania” Tully, która świetnie radzi sobie z tym wszystkim. Pozwala Marlo na nowo odnaleźć samą siebie i doprowadzić wszystko do idealnego porządku. Czy to koniec rodzinnych kłopotów? A może twórcy filmu szykują nam zupełnie inny finał?


maksymiuk

MAKSYMIUK. KONCERT NA DWOJE

Główną postacią filmu jest oczywiście wybitny muzyk Jerzy Maksymiuk, ale tytuł filmu odsłania swoje pełne znaczenie, kiedy przed kamerę wkracza również żona maestro, Ewa. Dopiero wówczas dopełnia się dramaturgiczny koncept: kontrast między Maksymiukiem-dyrygentem a Maksymiukiem-człowiekiem. W filharmonii jest królem – dyryguje, dzieli i rządzi. W domu to nim trzeba dyrygować…


ikar legenda mietka kosza

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niewidomego geniusza fortepianu. Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik) oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. Tam chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się dla niego sposobem, by na nowo widzieć i opowiadać świat. Zostaje świetnym pianistą klasycznym i jazzowym. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.


van gogh

VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI

To zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha. Malarz szukając nowego miejsca do życia udaje się do Prowansji. Tam niedoceniany artysta, zafascynowany feerią barw i grą światła, tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. Film odkrywając tajemnicę jego zagadkowej śmierci opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil