Filmowy Klub Seniorów - sierpień 2019

  • 6 – PAVAROTTI, reż. RON HOWARD, USA, Anglia 2019, 115 min.
  • 13 – WHITNEY, reż. KEVIN MACDONALD, USA, Anglia 2018, 120 min.
  • 20 – MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA, reż. ALICJA ALBRECHT, Polska 2017, 90 min.
  • 27 – MARIA CALLAS, reż. TOM VOLF, Francja 2017, 115 min.  

Seanse - wtorki godz. 12.00 | Bilety - 12 złotych.
Działalność FKS-u jest dotowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Zgodnie z zapowiedzią w sierpniu pojawią się filmy wybrane przez naszą publiczność w corocznym plebiscycie. A ponieważ zawsze lubimy filmy muzyczne – koniecznie niech zabrzmią nam na koniec lata. Zaczniemy od filmu premierowego – będzie to sylwetka życiowa i artystyczna jednego z najwspanialszych tenorów świata – Luciano Pavarottiego. A potem trzy wybrane przez naszych widzów pozycje, które zajęły czołowe miejsca w naszym plebiscycie. Zobaczymy ponownie sylwetki wielkich postaci świata muzyki w filmach: „Whitney”, „Młynarski. Piosenka finałowa” oraz „Maria Callas”. Zapraszam na tę wyjątkową dla oka i ucha ucztę! 

Jacek Szymański


PavarottiPAVAROTTI

Prawdziwa gwiazda rocka w operowym wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, który potrafił elitarną formę sztuki uczynić rozrywką dla wszystkich. Porażający swoją charyzmą, optymizmem, zawsze uśmiechnięty i potrafiący obrócić wszystko w dobry żart. Jakim chciał być Pavarotti - artysta, a jakim Pavarotti - człowiek? To pytanie, na którym opiera się i jest zbudowany ten film. Wykorzystano w nim nagrania z niezapomnianych występów, m.in. legendarny koncert Trzech Tenorów, wypowiedzi samego Mistrza i jego najbliższych, ale też nigdy niepublikowane materiały archiwalne, w tym jego prywatne filmy.


whitneyWHITNEY

To rzetelna i solidna opowieść o życiu, karierze i śmierci Whitney Houston. Dysponując niespotykanym talentem wokalnym, artystka ze szczytów popularności stoczyła się na samo dno uzależnienia od narkotyków, alkoholu i toksycznych związków. Jej tragiczna śmierć w 2012 roku spotkała się z typową reakcją: wszyscy się spodziewali, nikt nie mógł uwierzyć. W filmie prywatne materiały wizualne samej Whitney mieszają się z rozmowami, audycjami telewizyjnymi, fragmentami koncertów.


mlynarski

MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA

Poruszający dokument obrazujący ostatni i bardzo szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim, w którym poznajemy nieznane dotąd jego archiwalne fotografie oraz teledyski. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi członków rodziny, najbliższych przyjaciół oraz wybitnych kompozytorów, aktorów i piosenkarzy wielokrotnie współpracujących z artystą. Ten niezwykły film pokazuje prawdziwe oblicze Wojciecha Młynarskiego - nie tylko jako artysty, ale także jako człowieka.


maria callas

MARIA CALLAS

Nieznana historia Marii Callas – najsłynniejszej diwy operowej wszech czasów, fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym. Jaka była tak naprawdę Maria Callas, o której do dziś krążą legendy? Ten film to fascynująca, pełna emocji historia, która powstała z niepublikowanych dotąd materiałów, prywatnych filmów, kręconych dyskretnie ujęć i z najszczerszych, intymnych wyznań.

radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil