Magiel Filmowy

Magiel Braciak

11 czerwca o godz. 19.00, w ostatnim w tym sezonie Maglu filmowym, gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Bartłomiej Topa, a pretekstem do rozmowy film „Dziura w głowie” w reżyserii Piotra Subbotko.

Bartłomiej Topa jest jednym z najbardziej wszechstronnych i popularnych polskich aktorów. Publiczność pokochała go za role w filmach Wojciecha Smarzowskiego, w których gra zawsze niejednoznaczne, wyraziste postaci, ale też za udział w serialach „Złotopolscy” i „Wataha”. W debiucie fabularnym Piotra Subbotko nasz gość wciela się w rolę aktora, grającego w objazdowym teatrze sztukę Thomasa Bernharda „Komediat”. Jego bohater z czasem zauważa, że treść dramatu niepokojąco przypomina jego życie. Wymagające kino z oszałamiającymi zdjęciami Wojciecha Staronia wejdzie na ekrany kin dopiero jesienią. Bartłomiejowi Topie towarzyszą w tym filmie znakomici aktorzy, wśród nich znani z dawnego Teatru Polskiego we Wrocławiu Marta Zięba i Andrzej Szeremeta.

Aktor, Chudy, wystawia Komedianta Thomasa Bernharda. Wraz z trupą teatralną objeżdża ze spektaklem okolice granicy z Białorusią. Treść sztuki coraz bardziej przenika się z życiem bohatera i przypomina bolesną rzeczywistość, w której tkwi – i z której można uciec tylko w donkichotowskie szaleństwo. Kiedy Chudy wraca do rodzinnej wsi i umierającej matki, zastaje w domu Andrzejka, upośledzonego mężczyznę, w którym widzi swojego sobowtóra.

11 czerwca | godzina: 19:00 | Sala: Lwów | Bilety: 20 zł KUP BILET


O Maglu Filmowym:

Dla wszystkich wrocławskich miłośników kina to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea „Magla filmowego” jest prosta i doskonale wpisuje się w misję Dolnośląskiego Centrum Filmowego, jako przestrzeni aktywnego dialogu o sztuce filmowej: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim „talk show”z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny - Łukasz Maciejewski.

„Magiel” odbywa się raz w miesiącu i ma formę otwartą - uczestnicy spotkania mogą wziąć czynny udział w dyskusji z zaproszonym gościem. Dla autorów najciekawszych pytań DCF przygotował specjalne nagrody – niespodzianki.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil