Mateusz Krzyk czyta "W małym dworku"

Najczęściej wystawiana sztuka Stanisława Ignacego Witkiewicza „W małym dworku” od soboty, w odcinkach, będzie kolejną atrakcją cyklu „Czytanie w DCF”. Dramat odczyta i zinterpretuje Mateusz Krzyk – aktor Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy.

Witkacy to absolutnie niezwykła postać na tle polskich artystów, otoczony czarną legendą „wariata z Krupówek” (jak sam o sobie mówił) był myślicielem, wizjonerem i osobowością wielkiej klasy. Jego mit i oryginalne dzieła, wciąż odkrywają nowe sensy i aktualność.

„W małym dworku” to jedna z jego najbardziej znanych sztuk teatralnych, zabierze nas do wiejskiego majątku, pozwoli spotkać się z Dyapanazym Nibekiem, jego córkami, poetą Jęzorym Pasiukowskim i całą, jak to u Witkacego, menażerią postaci, a nade wszystko z duchem Anastazji Nibek, która wprowadzi do tego świata spore zamieszanie.

Sztukę przeczyta Mateusz Krzyk, którego na co dzień możemy oglądać na scenie legnickiego teatru, odtwórca jednej z głównych ról w niezależnym serialu w reżyserii Przemysława Wojcieszka „Czarne Pola”. Drugi odcinek tej offowej produkcji miał swoją premierę na pierwszej edycji organizowanego przez DCF Long Story Short Film Festival.