XII Sputnik. Filmy dla młodzieży

LiliXII Sputnik – Festiwal Filmów Rosyjskich będzie nawiązywał do ludowych baśni i legend, które wciąż żywo funkcjonują w rosyjskich wierzeniach oraz tradycjach. Odkryjemy przed widzami świat rusałek, leśnych nimf, kikimor, znachorek i utopców!


W specjalnej sekcji filmów dla młodzieży przygotowaliśmy dwa tytuły prezentowane w rosyjskiej wersji językowej z napisami w języku polskim.
  • LILI, reż. Anton Czyżykow, Ilja Czyżykow, 2018, dramat
Główna bohaterka filmu, Lili, to artystka objazdowego cyrku, w której życiu nieoczekiwanie pojawia się pierwsza miłość. Zakochuje się ona w miejscowym mechaniku maszyn rolniczych, dwudziestopięcioletnim Lioni. Miłosne i życiowe perypetie bohaterów są ściśle związane z życiem cyrku.
Seans: 28 marca/czwartek, godz. 10.00.
  • ZAKLĘTY W SMOKA, reż. Indar Dżendubajew, 2016, fantasy
Księżna Mirosława zostaje porwana z własnego wesela przez smoka, który zabiera ją ze sobą do zamku na wyspie. Bliscy i narzeczony to już przeszłość. Jej życie to teraz niewola wśród kamiennych murów w towarzystwie pięknego i tajemniczego Armana. Kim jest naprawdę i skąd wziął się na wyspie?
Seans: 29 marca/piątek, godz. 10.00.

Ceny biletów: 10 zł. Uczestniczymy w programie Szkoła w Mieście.

Rezerwacja dla grup zorganizowanych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Rezerwacja dla widzów indywidualnych: kontakt z obsługą kas kina.
radioram gazetawroclawska naszemiasto dlastudenta wroclawpl tuwroclaw
wtwlogo strefawroclaw radiowroclaw wroclawmiastospotkan sieckinlokalnych logo skil logo skil