Dolnośląskie Centrum Filmowe po raz kolejny włączyło się w organizację festiwalu Olgi Tokarczuk „Góry Literatury”. W pasmie filmowym współorganizowanym przez DCF goście festiwalowi zobaczą kilka znakomitych filmów Agnieszki Holland, w tym nagrodzonego Złotymi Lwami „Obywatela Jonesa”. Tegoroczny festiwal zagości także w należącym do DCF wałbrzyskim kinie Apollo, gdzie 21 lipca o godz. 18:00 zobaczyć będzie można „Aktorów prowincjonalnych” z 1979 roku, film będący debiutem reżyserskim Agnieszki Holland.

W świat filmów Agnieszki Holland przed pokazem specjalnym „Aktorów prowincjonalnych” wprowadzą dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska i reżyserka Jagoda Szelc.

Festiwalu Góry Literatury potrwa od 16 do 24 lipca. Większość wydarzeń organizowanych jest tradycyjnie w Nowej Rudzie – mieście, z którym związała się Olga Tokarczuk. Polska Noblistka jest jedną z głównych organizatorek festiwalu powołanego do życia w 2015 roku.

Osadzony w przyrodzie, ukazujący ogromny wachlarz atrakcji turystycznych Festiwal Góry Literatury corocznie przyciąga rzesze turystów i miłośników literatury, muzyki, sztuki, filmu i tańca. W bogatym programie artystycznym znalazły się m.in. literackie i fotograficzne spotkania autorskie, dyskusje i koncerty.

Program Festiwalu można znaleźć na stronie: http://festiwalgoryliteratury.pl/program