W sobotę 21 stycznia Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Babci i Dziadka. W programie wydarzenia specjalne pokazy filmowe, potańcówka w stylu retro, fotobudka i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Dzień Babci i Dziadka w DCF to wspólne przedsięwzięcie kina DCF i studentów Uniwersytetu SWPS. Organizatorzy przewidzieli szereg ciekawych atrakcji, które będą oferowane bezpłatnie lub w specjalnie obniżonych cenach.

– W programie przewidzieliśmy dwa pokazy filmowe. „Kot w butach: Ostatnie życzenie” to cieszący się popularnością film dla dzieci, który może być doskonałą okazją do wspólnego wyjścia do kina z wnukami, a więc nieco innego spotkania w kinie dziadków i wnucząt, z kolei „Casablanca” to powrót do wielkiej klasyki światowego kina i spotkanie z panem Jackiem Szymańskim, legendą wrocławskich klubów filmowych, który naszym gościom opowie o filmie, jego historii i anegdotach z nim związanych – informuje Wiktoria Bembenik. koordynatorka wydarzenia, studentka Uniwersytetu SWPS.

Tego dnia w DCF-ie seniorzy będą mogli spotkać się przy lampce wina i  posłuchać muzyki z lat 60-tych i 70-tych, a jeśli będą mieli ochotę – także potańczyć.

– Wrocław pełen jest aktywnych seniorów, którzy uprawiają sport, chodzą do kina, a czasem lubi też potańczyć Nasza potańcówka w stylu retro to propozycja dla aktywnych i miła okazją do spotkanie przy muzyce z lat 60. i 70. W trakcie imprezy pojawią się wielkie przeboje, ale będziemy też na bieżąco realizować życzenia uczestników. Udział w potańcówce jest bezpłatny – mówi Stefan Polonis, student SWPS odpowiedzialny za organizację retro-potańcówki.

Specjalną atrakcją dnia będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w fotobudce, której otwarcie zaplanowano na godzinę 17. Z atrakcji będą mogli skorzystać bezpłatnie wszyscy uczestnicy wydarzenia oraz posiadacze biletu do kina DCF na dowolny seans tego dnia.

W trakcie wydarzenia zaplanowano szereg konkursów. Laureaci mogą liczyć na ciekawe nagrody rzeczowe i bezpłatne wejściówki do kina DCF, nagrodę specjalną – dwudniowy pobyt w Pałacu Krotoszyce z pełnym wyżywieniem – ufundował partner wydarzenia – właściciel Pałacu Krotoszyce.

 

Program:

14.00 – pokaz filmu „Kot w butach: Ostatnie życzenie” (cena: 16 zł)
16.00 – pokaz filmu „Casablanca” z prelekcją Jacka Szymańskiego (cena: 16 zł)
17:00 – otwarcie fotobudki (bezpłatna dla uczestników wydarzenia)
18.00–20.30 – potańcówka w stylu retro (wstęp wolny)

Imprezę organizuje Dolnośląskie Centrum Filmowe wraz ze studentami Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.