Jest to wystawa o prawie do czucia i wyrażania, autentycznych przeżyć dotyczących naszej cielesności, seksualności, przejawów kobiecości w formie nieskontrolowanej konwencją kultury. Zapraszamy do Chill Roomu DCF do 30 maja!
Od autorki:
Na wystawie przedpremierowo możemy zobaczyć reprodukcje moich najnowszych prac malarskich, rysunki oraz wybrane prace z poprzedniego projektu pt. Chwasty i Płody.
W swojej twórczości sięgam po techniki świadomego czucia ciała, zapożyczone z bliskiego mi tańca Butoh. Ilustruję wewnętrzny pejzaż kobiecości – „ciało-ogród” znajdujący się w stanie ciągłego ruchu
i transformacji. Metafora ogrodu w kontekście ciała kobiety odzwierciedla w mojej indywidualnej skali proces radzenia sobie z wewnętrznymi okolicznościami przyrody, przygodami jakie spotykają kobiecą cielesności i seksualność.W pulsującej scenerii obrazów, podobnie jak na łonie natury możemy zaobserwować monety kryzysów, ale też cykliczność, z którą wiążą się fazy wzrostu i obumierania. Pokazany na wystawie
ciało ogród – kwitnie – jest nieprzewidywalnie kreatywny, czasem pełen kłączy, chwastów,
ciemnych zakamarków by w innym miejscu przejawić się w pełni ekspresji i harmonii kształtów.
Patrycja Mastej – wrocławska artystka i projektantka. Adiunktka w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Działa aktywnie na polu sztuki współczesnej i designu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem przestrzeni interaktywnych, obiektów, grafiki i ilustracji.
W 2012 zainicjowała w Muzeum Współczesnym Wrocław, cykl wystaw interaktywnych pt. Samoobsługowe Muzeum. Wraz z Magdaleną Skowrońska prowadzi studio On Dream www.ondream.eu. Równolegle realizuje cyklicznie wystawy indywidualne, tworzy pluszowe obiekty, rysunki, obrazy, instalacje w których bada procesy związane z pamięcią i świadomością ciała, wykorzystując metodę twórczą tancerzy Butoh. Indywidualna twórczość artystyczna Patrycji Mastej jest podporządkowana rytmowi procesów emocjonalnych, przechodzących falami przez ciało. Obrazuje ona i tym samym oczyszcza kondycję ciała kobiety z traum, lęków, huraganów które jej towarzyszyły i utrudniały przeżywanie w pełni radości jak i seksualności – rozumianej jako źródło mocy i wewnętrznej pewności, centrum wibracji i swobody do wszelkiej kreacji.
Produkcja i koncepcja wystawy: zespół kina DCF we współpracy z studentkami Aleksandrą Durdą i Martyną Hajbowicz.