Jak rozumieć i przeżywać trudne emocje?
Jak poradzić sobie, gdy kończy się przyjaźń?
Jak odnaleźć siebie i swoją tożsamość?

W lutym serdecznie zapraszamy Państwa na wzruszającą opowieść o przyjaźni dwóch 13-latków. Léo i Rémi uwielbiają spędzać ze sobą czas. Ich relacja jest intensywna, spontaniczna i żywa. Jednak plotki, presja rówieśników i zagubienie w świecie, który nigdy nie jest oczywisty, powodują, że Léo zaczyna oddalać się i ranić Rémiego. Jak dotąd nikt we współczesnym kinie nie potrafi pracować z młodymi aktorami tak, jak Lukas Dhont – reżyser filmu „Blisko”. Z każdego gestu, spojrzenia, wypowiedzianego słowa kilkunastoletnich aktorów bije prawda. Twórca opowiada o bezradności, która jest nieodłącznym elementem dojrzewania, ale jednocześnie nikogo nie ocenia i kieruje się niezwykłą empatią. „Blisko” to nie tylko pięknie sfilmowana historia, lecz także uniwersalny film o akceptacji swoich błędów i nauce przeżywania najtrudniejszych, najbardziej bolesnych emocji. Film otrzymał Grand Prix na festiwalu w Cannes i jest nominowany do tegorocznych Oscarów w kategorii: film międzynarodowy.

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

 

28.02.2023, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

 

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.