Spotkania w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17:00 i są okazją do dyskusji w gronie nastoletnich kinomanów o niebanalnych tytułach wchodzących właśnie na ekrany kin.

 

Nowy Rok przywitamy kameralnym i przepełnionym czułością czarno-białym filmem „C’mon C’mon”. Jest to wielki powrót reżysera Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także pierwsza rola Joaquina Phoenixa od czasu „Jokera”. Jego bohater – Johnny, nowojorski dziennikarz, przemierza Amerykę z mikrofonem pytając młodych ludzi o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Jest singlem, od wielu lat nie kontaktuje się z mieszkającą w Los Angeles rodziną. Gdy jego siostra niespodziewanie zgłasza się do niego po pomoc w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, postanawia zabrać siostrzeńca ze sobą do Nowego Jorku. Ich wspólna podróż przez Stany pozwoli im odkryć, co nadaje życiu sens. Ta poruszająca opowieść jest odpowiedzią na niepokój i niepewność naszych czasów. Uważny, ciepły, skupiony wokół najważniejszych relacji „C’mon C’mon” działa terapeutycznie: uczy wzajemnej troski, okazywania emocji, zszywania naderwanych więzi,
a jednocześnie buduje mosty pomiędzy pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na nasze najdotkliwsze rany.

 

01.02.2022, godz.: 17:00

Bilety: 16 zł za okazaniem legitymacji szkolnej lub w cenie regularnej dla osób dorosłych.

 

Prowadzący: Tadeusz Kokurewicz – nauczyciel z XII Liceum Ogólnokształcącego, który pełni rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.