Spotkania w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego odbywają się w każdy pierwszy wtorek miesiąca, o godz. 17:00 i są okazją do dyskusji w gronie nastoletnich kinomanów o niebanalnych tytułach wchodzących właśnie na ekrany kin.

Kwietniowy seans odkryje przed nami tajemnice Ledy – głównej bohaterki filmu „Córka”, w reż. Maggie Gyllenhaal. Oparty na bestsellerowej powieści Eleny Ferrante opowiada historię dojrzałej kobiety, która szuka wytchnienia na wakacjach w Grecji. Spokój intymnego wypoczynku zaburzają jednak pozostali wczasowicze, a uwagę Ledy przykuwa przede wszystkim Nina, która mierzy się z trudami bycia młodą mamą. Obserwowanie tajemniczej nieznajomej przywołuje wspomnienia z okresu macierzyństwa, z którymi Leda od wielu lat nie miała odwagi się skonfrontować i widma decyzji z przeszłości, których nie może już cofnąć. „Córka” to reżyserski debiut Maggie Gyllenhaal. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, w jaki sposób odnalazła się w nowej roli i poprowadziła swoją opowieść. Reżyserka zadaje nam sporo niełatwych pytań o istotę macierzyństwa i jego wpływu na życie kobiety, dlatego wspólnie postaramy się poszukać odpowiedzi chociaż na część z nich. Sprawdzimy również jak aktorki: Olivia Colman i Jassie Buckley poradziły sobie z budowaniem postaci na przestrzeni różnych okresów jej życia.

 

05.04.2022, godz.: 17:00

 

Bilety: 16 zł za okazaniem legitymacji szkolnej lub w cenie regularnej dla osób dorosłych

Prowadzący: Tadeusz Kokurewicz – nauczyciel z XII Liceum Ogólnokształcącego, który pełni rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.