Mikołajkowy wieczór spędzimy wspólnie z Maren i Lee – głównymi bohaterami filmu „Do ostatniej kości”. Na dystansie tysiąca mil poznamy nie tylko boczne drogi i ukryte zaułki Ameryki, ale również historię ich pierwszej miłości. Adaptacja książki Camille DeAngelis w reżyserii Luki Guadagnina była sensacją Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Sprawdzimy więc, dlaczego ta opowieść drogi z elementami horroru i romansu wywołała aż tyle emocji. Nie zabraknie również miejsca dla rozmowy o Tylor Russel, która wciela się w główną postać kobiecą i która odebrała wtedy nagrodę za najlepszy debiut aktorski. Na ekranie, oprócz bohaterów, możemy obserwować rozciągające się przed nami majestatyczne krajobrazy, a jednocześnie pogrążone w marazmie ulice prowincjonalnych miasteczek, bliźniaczo podobne do siebie przydrożne bary i puste szosy pośrodku niczego.
Przyjrzymy się, jaką rolę w tym filmie odgrywa krajobraz i jak wpływa na nasz odbiór całej opowieści. Sprawdzimy również czy ponowne spotkanie duetu Guadagnino i Chalamet zaserwuje nam tak samo smaczny obraz jak w „Tamtych dniach, tamtych nocach”?
6 grudnia | godz. 17:00
Bilety: 16 zł za okazaniem legitymacji szkolnej lub w cenie regularnej dla osób dorosłych.
Prowadzący: Tadeusz Kokurewicz – nauczyciel z XII Liceum Ogólnokształcącego, który pełni rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.