Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego w DCF świętowaliśmy pod hasłem Słowa są ważne, podczas konferencji współorganizowanej z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

21 lutego został ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego, by przypominać o wadze ochrony różnorodności językowej.

W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć dyrektorów i nauczycieli wrocławskich szkół podczas II Wrocławskich obchodów Dnia Języka Ojczystego. Różnorodny program konferencji gwarantował przygodę językową na najwyższym poziomie. Prof. dr hab. Anna Dąbrowska wykładem, pt. Panna umie dobrze po polsku, choć się niedługo uczyła zabrała nas w podróż w czasie po dawnym Wrocławiu, natomiast dr Katarzyna Kuczyńska wraz z młodzieżą licealną zaprezentowała edukacyjną grę polijęzykową Drzewo-słowia.

Na zakończenie odbyło się spotkanie z Olgą Tokarczuk – jedną z najpopularniejszych polskich pisarek, laureatką wielu nagród, w tym jednej z najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie – Booker International. Podczas rozmowy pisarka zastanawiała się, m.in. nad nowym określeniem dla słowa naród/wspólnota. Być może przyszłoroczne obchody Dnia Języka Ojczystego rozpoczną się od propozycji, jakie zrodziły się wśród wrocławskich nauczycieli i uczniów.