Podczas pierwszego Filmowego Klubu Nauczyciela spotkamy się z królem złodziei i mistrzem ucieczek, w filmie Najmro. Kocha, kradnie, szanuje – komedii akcji inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Legendarny celebryta półświatka ośmieszał władze PRL wymykając się organom ścigania aż 29 razy. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. To jeden z najdroższych polskich filmów ostatnich lat, w którym wzięli udział najlepsi aktorzy, m. in.: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz i Jakub Gierszał.

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

26.10.2021, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.