Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16:00. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina – wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

Okres przedświąteczny spędzimy w towarzystwie bohaterów niezwykle zabawnej komedii pomyłek. „Piętro wyżej” to jeden z najbardziej wartościowych filmów dwudziestolecia międzywojennego. Okraszony elementami poezji i kabaretu uwodzi nas klimatem przedwojennej Warszawy, w której żyje się na całego: baluje, flirtuje i kocha. Na ekranie zobaczymy największe gwiazdy tamtego okresu: Eugeniusza Bodo, Józefa Orwida oraz Helenę Grossównę. Swój wysoki poziom muzyczny film zawdzięcza przede wszystkim Henrykowi Warsowi, jednemu z najwybitniejszych polskich kompozytorów filmowych, którego piosenki śpiewali zarówno ci szczęśliwie zakochani, jak i nieszczęśliwie odrzuceni. Utwory, w których Bodo pokazuje różne oblicza: zakochanego spikera („Umówiłem się z nią na dziewiątą”), bawidamka („Dzisiaj ta i jutro ta”) i w kobiecym przebraniu („Sex appeal”), w krótkim czasie od premiery śpiewała cała ulica. Mamy nadzieję, że zachęcimy do tego również Państwa!

 

21.12.2021, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

 

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.