Wrzesień to czas premier dwóch filmów o kształtowaniu polskiej kultury i tożsamości w czasach niewoli. Spośród wielu dróg do niepodległości szczególna, romantyczna legenda związana jest z dziejami Legionów i legionistów – wojska nietypowego, bo ochotniczego i inteligenckiego. Od 13 września zapraszamy na najnowszy film Michała Rosy „Piłsudski”, natomiast od 20 września na „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego.

„Piłsudski” to kino awanturnicze, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano. Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego.

„Legiony” to opowieść o młodych ludziach z pokolenia lat 1914-1916, które dało Polsce Niepodległość. Imponujący rozmachem film o wchodzących w dorosłość chłopakach i dziewczynach, którzy w imię zasad, wyznawanych wartości i ideałów nie wahali rzucić się w wir walki przeciwko europejskim tyranom. Ale też o tych, którzy owych idei nie rozumieli, a przekonań nie podzielali. „Legiony” to najdroższa krajowa superprodukcja od czasów „Miasta 44” – zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości, młodości, walce i zwycięstwie, zrealizowana przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych.

Istnieje możliwości rezerwacji seansu filmu „Legiony” z prelekcją historyka z Instytutu Pamięci Narodowej.

Na wszystkie seanse dedykowane szkołom obowiązuje rezerwacja miejsc poprzez przesłanie zgłoszenia na adres: edukacja@wroclaw.dcf.pl.

Uczestniczymy w projekcie Szkoła w Mieście.

Bilety grupowe w cenie 13 zł.
Grupy powyżej 100 osób 12 zł.