Ile razy można dawać komuś drugą szansę? O tym przekonamy się już w październiku, wspólnie z bohaterami filmu „Johnny”, w reż. Daniela Jaroszka. Patryk nie miał łatwego startu w życiu. 360 godzin prac społecznych – taki wyrok słyszy po dokonanym włamaniu, a później zostaje skierowany do puckiego hospicjum, gdzie poznaje ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy uczy empatii, skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Pomimo trudności czyni to z humorem, czym zyskuje ogromną sympatię i popularność. Dla Patryka wszystko to jest zupełnie nowe, a splot wydarzeń sprawia, że zostaje postawiony w sytuacji, która odmieni całego jego dotychczasowe życie.

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

 

25.10.2021, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

 

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.