Podczas Młodzieżowego Klubu Filmowego w grudniu obejrzymy najnowszy film Wesa Andersona. Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun to barwny i osobliwy komediodramat, którego akcja rozgrywa się w latach 60. minionego wieku, a bohaterami są członkowie redakcji fikcyjnego amerykańskiego magazynu. Według słów samego reżysera, to film o człowieku, który walczy, by móc pisać, co chce. Będzie to dla nas okazja do rozmowy o tym, czy my również walczymy o to, co dla nas ważne i czy ta walka zawsze się udaje. Pierwsze recenzje dają nadzieję na świetne kino w charakterystycznym dla Andersona stylu. Przyjrzymy się zatem, konkretnym cechom, które składają się na niego oraz sposobom konstruowania wypowiedzi filmowej przez reżysera. Film może stać się faworytem w przyszłorocznym sezonie nagród filmowych. Wspólnie zastanowimy się, czy ma na to szanse i w jakich kategoriach możemy to rozpatrywać.

Niezależnie od tego, czy chodzi o czerwony dom dysfunkcyjnej rodziny, czy też poszarzały budynek amerykańskiej prasy Wes Anderson, przedstawia nam swój szalony świat, a my jesteśmy jak uśmiechnięty concierge, który otwiera przed Wami drzwi malowniczego Grand Hotelu i zaprasza do środka. Do zobaczenia!

 

7.12.2021, godz.: 17:00
Bilety: 13 zł za okazaniem legitymacji szkolnej lub w cenie regularnej dla osób dorosłych.

 

Prowadzący: Tadeusz Kokurewicz – nauczyciel z XII Liceum Ogólnokształcącego, który pełni rolę prelegenta, słuchacza oraz prowadzącego dyskusję.