Jest nam niezwykle miło poinformować, że dzięki wsparciu, które ponownie otrzymaliśmy od Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia oraz pomocy ze strony Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli kontynuujemy w tym roku szkolnym spotkania w ramach Filmowego Klubu Nauczyciela.

Założenia organizacyjne oraz programowe się nie zmieniły i wspólnie będziemy spotykać się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Zaczniemy godzinnym warsztatem, podczas którego będziemy mogli rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a nasze spotkania zakończymy porcją dobrego kina. Wstęp nadal jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl. Jeśli ze względów organizacyjnych któreś ze spotkań zmieni swoją formułę, będziemy informować o tym Państwa na bieżąco.

 

A nasze najbliższe spotkanie odbędzie się już 27. września! Obejrzymy wtedy film „Młody Platon”, reż. Neasa Ní Chianáin, Declan McGrath, który (mamy nadzieję) przyniesie Państwu energię i motywację do wspólnych działań w nowym roku szkolnym.

 

Pan McArevey jest dyrektorem katolickiej szkoły dla chłopców, w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Belfastu, w Północnej Irlandii. Kocha Elvisa Presleya i uczy swoich podopiecznych jak docierać do własnych uczuć, podczas konfrontacji z 30-letnim konfliktem, którego krwawe i traumatyczne żniwo zostało zebrane na ulicach ich dzielnicy, często z udziałem ich rodziców. W filmie „Młody Platon” został przedstawiony wyjątkowy obraz społeczności, która nadal nie może otrząsnąć się z tamtych przeżyć. Obserwujemy w nim również niezwykłego nauczyciela, leczącego pesymizm, agresję i historycznie uwarunkowaną rozpacz. Widzimy, jak krytyczne myślenie i uwaga mogą wzmacniać i zachęcać dzieci do spojrzenia ponad ograniczeniami ich własnej społeczności oraz dawać szansę na indywidualne zmierzenie się z jej narracjami i odrzucenie przekonania, że jedynym rozwiązaniem problemów pozostaje przemoc.

 

27.09.2022, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu „Młody Platon”, reż. Neasa Ní Chianáin, Declan McGrath