Drodzy Nauczyciele i Dyrektorzy,

z ogromną nadzieją wchodzimy w ten nowy rok szkolny. Tęsknimy za spotkaniami z Wami oraz z młodzieżą. Przez ostatnie miesiące bardzo brakowało nam Waszej obecności, inspirujących rozmów i spotkań z uczniami, radości i energii, jaką wnosicie do Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Z myślą o tym nowym roku szkolnym przygotowaliśmy jeszcze bogatszy program edukacji filmowej, bazujący na działaniach warsztatowych i zajęciach praktycznych, które mogą być solidnym uzupełnieniem edukacji szkolnej dla dzieci i młodzieży w każdym wieku – od przedszkola po szkołę ponadpodstawową.

Jak co roku do współpracy zaprosiliśmy wykwalifikowanych nauczycieli, filmoznawców i edukatorów filmowych. Naszą ofertę dla Państwa oparliśmy na uznanych programach ogólnopolskich, własnych elementach programowych oraz unikatowej możliwości spotkania z ludźmi filmu – producentami, scenarzystami, reżyserami i aktorami.

W ramach programu „KinoSzkoła” pokażemy filmy poruszające ważne tematy społeczne i wychowawcze, które będą bazą do dyskusji z uczniami i pozwolą na realizację wybranych zagadnień podstawy programowej. Ponownie uruchamiamy także nasz autorski program Klas Filmowych, który był już z powodzeniem realizowany w czterech wrocławskich szkołach, a skorzystało z niego ponad 300 uczennic i uczniów.

Chcielibyśmy, aby kino DCF było dla Was i dla Waszych uczniów nie tylko miejscem nauki, ale także spotkań w wolnym czasie. Dlatego oprócz Młodzieżowego Klubu Filmowego dla uczniów, w tym roku uruchamiamy także Filmowy Klub Nauczyciela, który będzie przestrzenią do doświadczania najlepszych propozycji filmowych i dyskusji o nich w towarzystwie znawców kina. Mamy też dla Was specjalne Karty Nauczyciela, które upoważniają do zakupu zniżkowych biletów na wszystkie organizowane w DCF pokazy repertuarowe.

Liczymy na to, że w tym roku odejdziemy od spotkań on-line na rzecz spotkań w kinie, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi na organizację proponowanych zajęć także za pośrednictwem Internetu.

Zachęcam do zapoznania się z propozycjami DCF dla Was i Waszych uczniów.

Do zobaczenia w kinie!
Jarosław Perduta
Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego