Zakończenie roku szkolnego i tegorocznego cyklu Filmowego Klubu Nauczyciela spędzimy w niewielkim miasteczku na południu Francji. Dystyngowana Madame Mallory od lat kieruje tam cenioną restauracją, gdzie sława jej potraw wykracza daleko poza lokalną społeczność, a przyznana lokalowi prestiżowa gwiazdka w słynnym Przewodniku Michelina napawa dumą wszystkich mieszkańców. Pewnego dnia, w miasteczku osiedla się rodzina emigrantów z Mumbaju. Egzotyczni przybysze otwierają skromny lokal vis a vis renomowanej restauracji, a Madame Mallory nie kryje oburzenia wobec ich kulinarnego nieokrzesania i wypowiada cichą wojnę hinduskim kucharzom. Jednak unoszące się w powietrzu zmysłowe nuty curry, kardamonu i kminu, oraz niespotykany talent szefa kuchni sprawiają, że nowa knajpka zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem. Czy uwodzicielskie smaki orientu przekonają do nowych mieszkańców również słynną arystokratkę?

 

21.06.2022, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu

 

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

 

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.