Od piątku na ekranach naszego kina „Poufne lekcje perskiego”. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, niewiarygodna historia młodego belgijskiego Żyda, który sprytem kupił sobie życie. Gilles poznaje w obozie niemieckiego oficera marzącego o otwarciu po wojnie restauracji w Teheranie. By uniknąć egzekucji w obozie koncentracyjnym podaje się za Persa i zaczyna uczyć Niemca języka, którego zupełnie nie zna. Wymyśla go więc na bieżąco – słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Między mężczyznami rodzi się niespodziewana więź, jednak lekcje perskiego zaczynają wzbudzać podejrzenia i zazdrość więźniów oraz innych oficerów. Opowieść w zupełnie nowy sposób przedstawia relację głównych bohaterów. Nie powtarza schematów filmów wojennych, a wręcz przeciwnie – buduje nowy rodzaj napięcia.

We współpracy z wytwórnią Best Film przygotowaliśmy dla Państwa scenariusze zajęć lekcyjnych stworzonych na podstawie filmu, którymi możecie posłużyć się podczas zajęć ze swoimi uczniami. Za opracowanie merytoryczne odpowiada dr Jolanta Wróblewska – nauczycielka języka polskiego z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 we Wrocławiu oraz filmoznawczyni.

Możliwość rezerwacji seansów dedykowanych dla szkół po wysłaniu wiadomości na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl i wcześniejszym ustaleniu terminu.

Odbiorcy: uczniowie szkół ponadpodstawowych

Cena biletu: 13 zł/1 osoba