19 stycznia o godz. 14.00 zapraszamy nauczycieli i pedagogów na przedpremierowy pokaz filmu „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”. Jest to pierwszy, od lat, polski film dla dzieci i młodzieży zrobiony z tak dużym rozmachem i oryginalnością.

„Władcy przygód. Stąd do Oblivio” to opowieść o superprzygodzie, której bohaterami są Franek i Izka. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega.

Na szczególną uwagę zasługuje wyjątkowa muzyka, za którą odpowiada m. in. Carl Rydlund. Twórca pracował przy takich amerykańskich hitach jak Interstellar i Dunkierka. Przy Władcach przygód odpowiadał za orkiestrację, a muzykę skomponował Fred Emory Smith.

W roli głównej wystąpił Szymon Radzimierski – nastoletni podróżnik, bloger, pisarz i autor książek Dziennik Łowcy Przygód. Extremalne Borneo oraz Dziennik Łowcy Przygód. Etiopia. U stóp góry ognia.

Od 25 stycznia zapraszamy do kin dzieci i młodzież.

Na pokaz przedpremierowy obowiązuje rezerwacja miejsc, poprzez wysłanie zgłoszenia na adres edukacja@dcf.wroclaw.pl lub telefonicznie pod numerem 667 535 003 do dnia 14 stycznia.
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.