W kwietniu zmieniamy trochę konwencję naszych spotkań i w ramach III Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festival, serdecznie zapraszamy Państwa na pokaz filmu „Skafander Klingerta” oraz spotkanie z reżyserem i producentem animacji – Arturem Wyrzykowskim.

 

Podczas wydarzenia posłuchamy o losach i rodzinie Karla Klingerta – mechanika i wynalazcy, twórcy pierwszego funkcjonalnego aparatu nurkowego oraz ciekawostkach z planu filmowego i produkcyjnego.

 

Film opowiada historię sześcioletniej Bi, która od czasu utonięcia młodszego brata panicznie boi się wody. Małego Oscara zabrała powódź, a jego ciała nigdy nie odnaleziono. Jej ojciec Karl Klingert po stracie syna zamknął się w sobie i poświęcił pracy nad pierwszym w dziejach świata atmosferycznym skafandrem do nurkowania. Zbliża się pierwszy pokaz wynalazku i jeśli się powiedzie, Klingert dostanie grant i z całą rodziną przeniesie się do Anglii. Bi jest przekonana, że jej brat wciąż żyje i jeśli wyjadą, to nigdy ich nie znajdzie. Wierzy również, że skafander to potwór, który zawładnął jej ojcem. Z pomocą nowego przyjaciela Petera, małego łobuza znad rzeki, stara się go zniszczyć, zanim cała rodzina na zawsze wyjedzie z Wrocławia.

 

26.04.2022, godz. 17:00 – pokaz filmu, a po nim spotkanie z reżyserem i producentem Arturem Wyrzykowskim

 

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

 

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.