Sąsiedzi mówią o nim: „Beethoven z Murzasichla” i „Nikifor fortepianu”. Grzesia, zdiagnozowanego jako dziecko ze spektrum autyzmu poznajemy, kiedy ten ma 14 lat, a opiekujący się nim Małgorzata i Łukasz ciągle wierzą, że postawione wcześniej diagnozy były mylne. Chłopiec żyje we własnym, hermetycznym świecie, nie potrafiąc nawiązać kontaktu z innymi ludźmi. Kontakt z Grzesiem nawiązują jednak dźwięki dochodzące do niego po naciśnięciu klawiszy fortepianu. Jego obsesyjna miłość do gry na instrumencie staje się marzeniem, które zdaje się być niemożliwe do spełnienia. „Sonata” – poruszający debiut Bartosza Blaschke, przedstawia historię, która wydarzyła się naprawdę i opowiada o losach Grzegorza Płonki. To opowieść o okupionej ogromnym wysiłkiem drodze do osiągnięcia niemożliwego, ale również aktorski koncert rozpisany na role Małgorzaty Foremniak, Łukasza Simlata i debiutującego na ekranie Michała Sikorskiego, który na tym nieboskłonie gwiazd lśni najmocniejszym blaskiem. Film zaprezentowany podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zdobył w Gdyni Nagrodę Publiczności, a Michał Sikorski został wyróżniony za najlepszy debiut aktorski.

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16:00. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

 

29.11.2022

16:00 – warsztat

17:00 – pokaz filmu

 

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.