Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni praktycznie wszystko a łączy tylko to, że zarówno rodzice pana młodego, jak i panny młodej cały czas nie mogą się pogodzić z tym, co się wydarzyło. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy przywitać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa atmosfera robi się coraz gęstsza, aż w końcu… No właśnie, co będzie na końcu? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziemy w filmie „Teściowie”, w reż. Jakuba Michalczuka. Mistrzowska gra duetów Kuna i Woronowicz oraz Ostaszewska i Dorociński, to opowieść o tym, co może się wydarzyć, gdy puszczą nam nerwy. Niepochamowane emocje, konfrontacja dwóch, zupełnie różnych światów doprowadzi do łez nie tylko bywalców wesel.

 

22.02.2022

16:00 – warsztat (tradycyjnie w Piano Barze, na 1. piętrze),

17:00 – pokaz filmu (wyjątkowo w sali Lalka na 2. piętrze).

 

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.

 

Cykl realizowany we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia i Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli.