„Wszystkie nasze strachy” w Filmowym Klubie Nauczyciela już 30. maja!

Nagrodzony Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z życia Daniela Rycharskiego. Daniel jest artystą, katolikiem i aktywistą, a jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Na domach w rodzinnej miejscowości widnieją jego imponujące malowidła, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a podświetlane i pozdrawiające głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się również w sprawy duchowe. Uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia, a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego – bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

W roli głównej doskonale znany polskiej publiczności – Dawid Ogrodnik, którego uzupełniają m.in.: Andrzej Chyra, wspaniała Maria Maj, Jowita Budnik oraz Piotr Trojan.

 

Podczas warsztatu spotkamy się z Leną Bielską – założycielką Fundacji HerStory, terapeutką Gestalt w trakcie szkolenia, certyfikowaną trenerką WenDo oraz trenerką antydyskryminacyjną. Jednym z głównych obszarów jej zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem.

Spotkania skierowane do nauczycieli odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca, o godz. 16:00. Rozpoczynamy je godzinnym warsztatem, podczas którego uczestnicy mogą rozwinąć swoją kreatywność, wymienić się pomysłami oraz zainspirować do nowych form aktywności, a kończymy porcją dobrego kina. Wybieramy filmy z bieżącego repertuaru, ale sięgamy również po klasyki, które zyskały popularność i sympatię widzów.

 

30.05.2023, 16:00 – warsztat, 17:00 – pokaz filmu (z audiodeskrypcją i napisami)

W tym miesiącu uzupełniamy nasze spotkanie o dyskusję po filmie z prowadzącą warsztaty, na którą również serdecznie zapraszamy!

 

Wstęp jest bezpłatny, po wcześniejszej rezerwacji miejsc, której można dokonać wysyłając wiadomość na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl.