Projekt jest realizowany na dwóch płaszczyznach: pierwsza to dodatkowe zajęcia szkolne z zakresu historii kina, języka filmowego oraz produkcji filmowej. Druga to comiesięczne seanse w kinie połączone z warsztatami, prelekcjami i spotkaniami z ludźmi kina. W okresie pandemii wszystkie zajęcia realizujemy on-line.

W tym roku przygotowaliśmy rozbudowaną, bo 3-letnią formułę projektu, gdzie w pierwszym roku omawiamy zagadnienia dotyczące historii kina, w drugim poetyki kina, zaś trzeci to przede wszystkim korespondencja sztuk i kino zaangażowane społecznie. Przygotowaliśmy też specjalną niespodziankę. Mianowicie, w ostatni semestrze nauki zamierzamy zorganizować Przegląd Filmów uczestników klas filmowych – wydarzenie, które będzie nowym wyzwaniem dla wrocławskich licealistów, a zarazem nowym wydarzeniem na wrocławskiej mapie kulturalnej.

Dodatkowo zadbaliśmy o nauczycieli, przygotowując dla nich warsztaty filmowe, a wszystkie materiały edukacyjne, które powstają, czyli prezentacje multimedialne i filmy publikujemy na Wrocławskiej Platformie Edukacyjnej.

W projekcie bierze udział ponad 200 wrocławskich licealistów z 4 szkół: Liceum Ogólnokształcącym nr XI, Liceum Ogólnokształcącym nr XII, Liceum Ogólnokształcącym nr XV oraz Liceum Ogólnokształcącym nr XVI.

Klasy filmowe to projekt realizowany przy wsparciu Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Kontakt:
Joanna Staszewska, specjalistka ds. edukacji
tel. 783 201 185, 71/783 59 23

joanna.staszewska@dcf.wroclaw.pl
edukacja@dcf.wroclaw.pl

Poniżej relacje Uczestników klas filmowych z Liceum Ogólnokształcącego nr XII we Wrocławiu: