Zapraszamy do udziału w uroczystej premierze koprodukowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe filmu Magdaleny Łazarkiewicz na motywach powieści Janusza Korczaka.

Po filmie odbędzie się transmisja na żywo spotkania z twórcami, w którym między innymi weźmie udział odtwórczyni roli babci Maja Komorowska oraz tytułowy Kajtek – Eryk Biedunkiewicz.


Kajtek, dwunastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Czarodziejskie moce przejmują kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. W którą stronę pójdzie młody czarodziej?

W magiczną podróż do świata dziecięcej wyobraźni  zabierze widzów wcielający się w tytułową rolę Eryk Biedunkiewicz, któremu na ekranie partneruje Maja Komorowska i Grzegorz Damięcki.

Wydarzenie jest częścią obchodów Święta Województwa Dolnośląskiego.