„Kundel” to wzruszająca opowieść o bezdomnym 60-latku i jego psie. Mężczyzna dowiaduje się, że rana na jego nodze ma zaczątki gangreny i nieleczona wpędzi go do grobu. Postanawia ostatnie dni zamiast na leczenie poświęcić na znalezienie domu dla swojego psa. W tym celu musi wrócić w rodzinne strony i odwiedzić porzuconych lata temu członków rodziny – żonę, syna i brata. Duchy przeszłości wracają ze zdwojoną siłą.

 

W głównej roli wystąpił Andrzej Gałła, świętujący niedawno 45-lecie pracy artystycznej. Aktor teatralny i filmowy, znany z wielu ról u wrocławskich (i nie tylko) twórców – m.in. „Głośniej od bomb”, „Królowa Chmur, „Erratum”, „Po miłość”, „Powrót do tamtych dni”). Widzowie najczęściej rozpoznają go dzięki roli Prezesa Kozłowskiego z popularnego serialu „Świat według Kiepskich”. Z Piotrem Matwiejczykiem zrealizował 20 filmów pełnometrażowych, kilka krótkich metraży i serial „Zameldowani”. W pozostałych rolach w filmie „Kundel” zobaczymy plejadę wrocławskich aktorów teatralnych i filmowych – Teresę Sawicką, Wojciecha Ziemiańskiego, Błażeja Wójcika oraz Dariusza Maja, którzy są wspierani przez młody aktorski narybek – Zosię Jastrzębską i Roberta Buczyńskiego.

 

3 października | godz. 19:00 | Bilety: 16 zł

 

Film powstał na terenie Wrocławia, Oławy i Stanowic. Producentami są Radosław Pawełczak – Flying Dragon, Maciej Bauza – Bauza Film, Piotr Matwiejczyk -Muflon Pictures, Paweł i Ewa Sarbinowscy oraz grający główną rolę Andrzej Gałła.

 

Autorka plakatu: Weronika Grzelak.