16 marca o godz. 18:00 w Kinie DCF odbędzie się pokaz specjalny filmu „Liczba doskonała” i spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim, organizowane we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim.

Dzięki współpracy z Księgarnią „Pod Arkadami” tego wieczoru będzie również okazja do nabycia książek „Filmy, których już nie nakręcę” oraz „Samotność Fausta. Krzysztof Zanussi w rozmowie z Jackiem Moskwą” z autografem reżysera.

Ograniczona pula biletów dostępna wyłącznie w kasie kina w cenie 25 zł.

 

Opis filmu „Liczba doskonała”:

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową zagranicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska).

Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością? W „Liczbie doskonałej” Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.

***

Wydarzenie jest częścią projektu Kultura bez barier w DCF. Film prezentujemy z audiodeskrypcją i napisami, spotkanie tłumaczone jest na PJM. Wydarzenie jest dostosowane również za pomocą pętli indukcyjnej. Kino zapewnia odbiorniki z słuchawkami do audiodeskrypcji.

Od 1 października 2022 r. do 15 czerwca 2023 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu realizowane jest przedsięwzięcie grantowe: „Kultura bez barier w DCF” polegające na poprawie dostępu do instytucji kultury na poziomie widzenia i słyszenia, będące częścią projektu „Kultura bez barier”.

***