mobile photo trip newton

Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej, tj. wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa fotografów z całej Polski odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast.

Spotkanie we Wrocławiu 24-26.09.2021 to rozpoczęcie kolejnego sezonu.

W niedzielę fotografowie spotkają się w DCF-ie, gdzie odbędzie się prezentacja Dominiki Koszowskiej, a o godz. 12.00 zaplanowano seans filmu „Helmut Newton. Piękno i bestia”.

O filmie:

Geniusz fotografii? Wizjoner z piekła rodem? Zwykły skandalista? Kim był Helmut Newton, autor kultowych, przesiąkniętych erotyzmem kobiecych aktów? Sposób, w jaki portretował kobiety, nadal prowokuje do pytania: czy były one podmiotami, czy przedmiotami?

Zaskakujący obraz Helmuta Newtona ujawniają fotografowane przez niego top modelki, gwiazdy i aktorki. Catherine Deneuve, Grace Jones, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Claudia Schiffer – portretowane portretują i odkrywają przed nami prawdę.

Reżyseria: Gero von Boehm

Obsada: Catherine Deneuve, Helmut Newton, Charlotte Rampling, Isabella Rossellini, Anna Wintour, Grace Jones

Kategorie: dokumentalny

Rok produkcji: 2020

Czas trwania: 93 min.