FILM LEPIONY CODZIENNOŚCIĄ

„Pierogi – historie z farszem”  to film zrealizowany przez wrocławskich twórców (reżyseria: Marcin Wokan, zdjęcia: Piotr Golemo), przy wsparciu producenckim Fundacji Food Think Tank (Michał Czekajło, Tomasz Hartman).

Twórcy w 2019 roku wyruszyli w świat, by dokumentować tytułowe historie z farszem. W rezultacie przemierzenia tysięcy kilometrów powstał film lepiony codziennością. Na farsz składają się losy bohaterów, którym kamera towarzyszy w domu i w pracy. Za sprawą różnorodnych wątków, widz odkrywa coraz to nowe smaki. Od słodyczy rodzinnego spotkania po pikanterię woli przetrwania… Jak deklarują twórcy, ta dokumentalno-artystyczna opowieść porusza nie tylko kubki smakowe.

Reżyser filmu Marcin Wokan pisze:

„Pierogi — historie z farszem” przyglądają się czterem różnym opowieściom i czterem prywatnym światom. Każdy z bohaterów wpuści Was na moment do swojego życia, ale nikt nie obiecuje, że dowiecie się, jak skończą się ich historie. W zasadzie możecie być pewni, że zakończenia zostawili dla samych siebie. Historie z farszem są poszukiwaniem niezwykłości w zwyczajności. Warto chłonąć tę niezwykłość. Pamiętajcie, drzwi będą uchylone tylko przez chwilę.

 

Fundacja Food Think Tank, która jest producentem filmu, od kilku lat działa na terenie Wrocławia realizując różnego rodzaju projekty interdyscyplinarne, łączące gastronomię, sztukę i rzemiosło. Poprzedni film kolektywu – „Korzeń”, miał swą światową premierę w ramach Vero Beach Wine + Film Festival | Miami. Wrocławianki i Wrocławianie mogą kojarzyć Fundację między innymi z prowadzenia kawiarni i vege bistra przy Łokietka 6, Wytwórni w DCF, a także miejskiej szlifierni o zręcznej nazwie Ostrzę Ostrze.

 

Marcin Wokan i Piotr Golemo to duet reżysersko-operatorski wspólnie pracujący od wielu lat nad projektami komercyjnymi pod szyldem Karuzela. Obaj obsesyjni. Jeden z obsesją opowiadania ciekawych historii, drugi z obsesją perfekcyjnych zdjęć. Od lat związani z Wrocławiem, przemierzyli kilka razy Polskę, realizując dziesiątki filmów reklamowych. W dorobku mają też kilkanaście teledysków. Od dawna przymierzali się do przekucia swojego doświadczenia w projekt o charakterze artystycznym. Film „Pierogi – historie z farszem” jest ich pierwszym, wspólnym autorskim dokumentalnym filmem pełnometrażowym.

 

Bilety: 16 zł