W najbliższą sobotę łączymy siły z Wytwórnią Food Think Tank!

26.03. o 13:00 zapraszamy do DCF na pokaz filmu „Pierogi – historie z farszem” i pyszny pierogowy poczęstunek po seansie przygotowany w naszym Piano Barze przez zaprzyjaźnone Panie z Ukrainy współpracujące z Food Think Tank.

Wstęp na wydarzenie po wykupieniu wejściówek – cegiełek, z których cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Cegiełki o są już dostępne są w bistro FTT na parterze kina.

„Pierogi – historie z farszem” to film zrealizowany przez wrocławskich twórców (reżyseria: Marcin Wokan, zdjęcia: Piotr Golemo), przy wsparciu producenckim Fundacji Food Think Tank (Michał Czekajło, Tomasz Hartman).

Twórcy ponad dwa lata temu wyruszyli w świat, by dokumentować tytułowe historie z farszem. W rezultacie przemierzenia tysięcy kilometrów powstał film lepiony codziennością. Na farsz składają się losy bohaterów, którym kamera towarzyszy w domu i w pracy. Za sprawą różnorodnych wątków, widz odkrywa coraz to nowe smaki. Od słodyczy rodzinnego spotkania po pikanterię woli przetrwania… Jak deklarują twórcy, ta dokumentalno-artystyczna opowieść porusza nie tylko kubki smakowe.