Pojedynek na głosy

Od 13 czerwca zapraszamy na pokazy przedpremierowe cudownej, pełnej humoru i wzruszeń opowieści inspirowanej prawdziwą przyjaźnią. “Pojedynek na głosy” to film pełen dobrej energii i muzycznych przebojów, w reżyserii twórcy komediowego hitu „Goło i wesoło” – Petera Cattaneo. Obraz wejdzie do regularnej dystrybucji 21 sierpnia.

Amatorski kobiecy zespół wspiera się na co dzień i w trudnych chwilach, zgodnie z myślą, że „piosenka jest dobra na wszystko”. Na jego czele stoją: zasadnicza i uzależniona od telezakupów Kate (Kristin Scott Thomas) oraz zbuntowana i rozrywkowa Lisa (Sharon Horgan). Obie mają zupełnie różne pomysły na repertuar i rywalizują o sympatię śpiewających koleżanek. Kate to miłośniczka znanych klasyków, Lisa natomiast czerpie inspiracje z pierwszych miejsc list przebojów. Ich wzajemne uszczypliwości i sprzeczki zdają się nie mieć końca, co niekorzystnie wpływa na atmosferę w zespole. Jeśli Kate i Lisa nie znajdą wspólnej nuty porozumienia, ich wymarzony występ w Royal Albert Hall stanie pod znakiem zapytania. „Pojedynek na głosy” to film, któremu trudno się oprzeć, jak piosence, której nie możesz przestać nucić.

W „Pojedynku na głosy” grają Kristin Scott Thomas, Sharon Hogan, Greg Wise („Prywatna wojna”) i Jason Flemyng („Porachunki”). Obsadę dopełniają aktorki – Emma Lowdnes („Downton Abbey”), Gaby French („Wiktoria”), Lara Rossi („Robin Hood”), Amy James-Kelly („Safe”) i India Ria Amarteifio („Line of Duty”). Scenariusz napisały – zdobywczyni nagrody BIFA Rachel Tunnard („Adult Life Skills”) i Rosanne Flynn („Herb piratów”).