Zapraszamy na premierowy pokaz filmu „Powrót do tamtych dni” w reżyserii Konrada Aksinowicza, połączony ze spotkaniem z twórcami.

Gośćmi Kina DCF będą m.in. odtwórcy głównych ról: Maciej Stuhr i Teodor Koziar oraz reżyser i scenarzysta Konrad Aksinowicz. W ramach pokazu premierowego odbędzie się transmitowane na żywo spotkanie z twórcami.

„Powrót do tamtych dni” to sentymentalny powrót do złotych lat 90. – gdy młodość miała smak gumy balonowej, szacunek kolegów zdobywało się kolekcją klocków Lego, a wyobraźnię Polaków rozpalały kultowe hity na VHS. To właśnie te niezapomniane realia staną się tłem dla poruszającej i opartej na prawdziwych wspomnieniach historii o rodzinie, dorastaniu i ciemnych stronach każdego z nas. W obsadzie filmu Konrada Aksinowicza wspaniałe nazwiska: Maciej Stuhr, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Warnke, Anna Majcher, Sebastian Stankiewicz i debiutujący na dużym ekranie Teodor Koziar.

Jest początek lat dziewięćdziesiątych. Czternastoletni Tomek wraz z matką (Weronika Książkiewicz) mieszka na jednym z wrocławskich osiedli. Podobnie jak wielu rówieśników, chłopiec wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA. Pewnego dnia jednak Alek (Maciej Stuhr) nieoczekiwanie staje w progu rodzinnego mieszkania. Wraz z nim w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Szczęście Malinowskich nie trwa jednak długo, bo wraz z powrotem Alka odżywają dawne problemy. Czy jego bliscy zdołają mu pomóc, zanim będzie za późno?

Film jest koprodukcją Dolnośląskiego Centrum Filmowego ze środków Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Akcja filmu rozgrywa się na wrocławskim Szczepinie, zdjęcia realizowano w całości we Wrocławiu (m. in. w dawnym LO V przy ul. Grochowej, na Szczepinie (ul. Głogowska, Lubińska), w Porcie Miejskim oraz w hali zdjęciowej CeTA), a wśród twórców filmu znalazła się bardzo silna wrocławska reprezentacja: oprócz reżysera Konrada Aksinowicza i producentki Agnieszki Chromickiej, m.in. autor zdjęć Jakub Jakielaszek, scenograf Tomasz Bartczak, kostiumografka Barbara Sikorska-Bouffał i charakteryzatorka Alina Janerka.

Bilety: 25 zł