Psychobitch

Frida jest inna. Z wyboru. Z kolei Marius jest prymusem w klasie i lubi się popisywać. Gdy w ramach szkolnego zadania muszą ze sobą współpracować, wikłają się w pełen zawirowań i wyzwań związek.

Dzisiejsza Norwegia, miasteczko Gjøvik. 15-letnia Frida jest klasową outsiderką i nie ma z tym najmniejszego problemu. W świecie „Idealnego Pokolenia” wszyscy uczniowie zgadzają się co do jednego: Frida jest naprawdę dziwna. Marius stara się być we wszystkim wzorowy. Kiedy okazuje się, że ma się uczyć w parze z Fridą, widzi w tym kolejną szansę do pokazania wszystkim, jaki jest wspaniały. Jednak Frida wcale nie ma zamiaru dać się „naprawić” klasowemu złotemu chłopakowi. Ich sesje nauki stają się zarzewiem burzliwego związku. Jednak w swoich kłótniach z Fridą Marius doświadcza również czegoś ekscytującego, stanowiącego wyzwanie i całkiem nowego…

“Psychobitch” to wrażliwy i bardzo aktualny skandynawski film o dorastaniu nakręcony w duchu serialu „Skam”, który zdobył lokalny i międzynarodowy rozgłos i doskonale uchwycił nową rzeczywistość skandynawskiego „Idealnego Pokolenia”, w którym wszystkie dzieciaki stają się do siebie podobne – Variety.