2.LSSFF zgłoś film

Trwa nabór do konkursu II edycji Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „Long Story Short Film Festival”. Twórcy mogą zgłaszać filmy do 7 maja. Wszystkie filmy prezentowane zarówno w kinie jak i on-line będą bezpłatne.

– Ubiegłoroczna edycja Long Story Short Festival była dla nas ważnym wydarzeniem. To pierwszy dolnośląski festiwal zorganizowany całkowicie online. Pokazy festiwalowe obejrzano ponad 22 tysiące razy, a widzowie meldowali się z całego kraju. Pokazaliśmy ponad 90 filmów, a zgłoszeń było prawie 200. Liczymy, że w tym roku zainteresowanie festiwalem będzie równie duże – mówi Jarosław Perduta, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Do konkursu mogą być zgłaszane filmy polskich twórców, nie dłuższe niż 45 minut i zrealizowane po 1 stycznia 2019 roku. Filmowcy powalczą o statuetki Salamandry oraz czeki po 3 tysiące złotych w każdej z trzech kategorii: fabuła, dokument oraz animacja. Termin zgłoszeń mija 7 maja 2021 roku. Zwycięzców wybierze jury, do którego zaproszeni zostali ludzie ze świata filmu, literatury i muzyki. Nagrodę dziennikarzy przyznają przedstawiciele dolnośląskich mediów. Organizatorzy przewidzieli również nagrodę publiczności. Aby zgłosić film, należy wypełnić formularz na stronie https://shortfestival.pl/zglos-film/.

Tegoroczna edycja festiwalu to dwie główne sekcje: „Konkurs” i „Panorama”. W sekcji konkursowej widzowie obejrzą filmy wyselekcjonowane z nadesłanych zgłoszeń. Z kolei „Panorama” to pomysł na zaprezentowanie filmów krótkometrażowych znanych i cenionych twórców. Ponadto widzowie spotkają się ze specjalnymi gośćmi festiwalu – znanymi i cenionymi twórcami krótkich metraży.

– Konkurs jest najważniejszym elementem każdego festiwalu. Zapraszamy zarówno uznanych filmowców, studentów i absolwentów szkół filmowych i artystycznych, jak również amatorskich twórców z całej Polski. Po 7 maja rozpocznie się proces selekcji. 1 czerwca ogłosimy oficjalny program  – dodaje Jarosław Perduta.

Festiwal odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, który jest także głównym mecenasem wydarzenia. Środki na organizację Long Story Short Film Festival w zdecydowanej większości pochodzą z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji o festiwalu na stronie www.shortfestival.pl.