10 października zapraszamy widzów DCF na pokaz specjalny głośnego, nominowanego w tym roku do Oscara, polskiego filmu krótkometrażowego „Sukienka” w reżyserii Tadeusza Łysiaka. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz występującą w głównej roli Anną Dzieduszycką.

Tadeusz Łysiak jest tegorocznym laureatem Nagrody dla Młodego Artysty im. Wojciecha Jerzego Hasa, przyznawanej twórcom kontynuującym artystyczne poszukiwania wybitnego reżysera, autora takich arcydzieł polskiego kina jak m.in. „Rękopis znaleziony w Saragossie” czy „Jak być kochaną”. W tym roku wyróżnienie, którego donatorką jest Wanda Ziembicka-Has, zostanie przyznane podczas uroczystości nadania imienia Wojciecha Jerzego Hasa skwerowi przy dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, a dzisiejszym Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA).

Pokaz filmu „Sukienka” rozpocznie się w kinie DCF o godzinie 19:00. Po seansie o kulisach realizacji filmu, drodze twórczej odpowiedzialnych za niego artystów  i wrażeniach z tegorocznej gali Oscarowej opowiedzą widzom nasi goście.

Wstęp na pokaz i spotkanie jest bezpłatny.

Wejściówki do odbioru w kasach kina od 6 października.