Zapraszamy na wyjątkowy sylwestrowy wieczór w kinie DCF.

W programie:

– najgorętsze premiery nadchodzącego roku

– trzy drinki w cenie biletu

– voucher na dowolny seans repertuarowy dla każdego widza

 

Na Srebrnym Ekranie w sali Warszawa zobaczycie „The card counter”, najnowszą produkcję Martina Scorsese w reżyserii Paula Schradera, a także ciepłą włoską komedię „(Nie) długo i szczęśliwie” w reż. Paolo Costelli o perypetiach czterech małżeństw, które dowiadują się, że ich śluby są nieważne, bo zostały udzielone przez fałszywego księdza.

Na Perłowym Ekranie w Sali Lwów pokażemy norweskiego kandydata do Oscara – pełną energii, figlarną i nieprzewidywalną komedię „Najgorszy człowiek na świecie” w reż. Joachima Triera. Obok niej zobaczycie „Belfast” w reż. Kennetha Branagha, czyli opowiedzianą z humorem opowieść o dzieciństwie podczas irlandzkiego konfliktu pod koniec lat 60-tych. „Belfast” otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu w Toronto, który uznawany jest za nieoficjalny start w wyścigu po Oscary.

Po filmach, w miłej i niezobowiązującej atmosferze, powitamy Nowy Rok. Nasz kinowy bar zaprasza na lampkę szampana, cydru i Aperol Spritz w cenie biletu na sylwestrowy wieczór w kinie.

W przypadku konieczności dostosowania się do rządowych wytycznych związanych z sytuacją epidemiczną DCF może dokonać zmian w programie wieczoru sylwestrowego. Po wyczerpaniu obowiązujących limitów miejsc  zastrzegamy także możliwość poproszenia widzów o okazanie certyfikatu szczepienia przed wejściem na salę kinową.

 

Na Srebrnym Ekranie

18:30 „(Nie)długo i szczęśliwie”, reż. Paolo Costella, Włochy 2021, 101’

Najnowszy film twórców filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”.Bohaterami „(Nie)długo i szczęśliwie” są cztery małżeństwa, które dowiadują się, że ich śluby były nieważne, bo zostały udzielone przez osobę podszywającą się pod księdza. Mają miesiąc na podjęcie decyzji o przyszłości swoich związków. Czy zgodzą się po raz kolejny powiedzieć sobie „tak”, a może wykorzystają tę nadarzającą się okazję do poszukania nowej życiowej szansy?

21:40  „The Card counter”, reż. Paul Schrader, Chiny, USA, UK, 2021, 111’

Martin Scorsese przedstawia: Oscar Isaac w znakomitej, magnetyzującej roli w odurzającym, gęstym, pełnym napięcia, które niemal rozsadza ekran, thrillerze. William po wyjściu z więzienia zabija czas w kasynach, grając w pokera i próbując zapomnieć o swojej mrocznej przeszłości. Gdy spotyka na swojej drodze Cirka, żądnego zemsty chłopaka, nie podejrzewa, że nowa znajomość obudzi demony przeszłości.

 

 

Na Perłowym Ekranie

19:00  „Belfast”, reż. Kenneth Branagh, UK 2021, 98’

„Belfast” to opowiedziana z humorem niezwykle osobista opowieść o dzieciństwie pewnego chłopca w czasie zgiełku późnych lat sześćdziesiątych. W obsadzie występują nominowana do Złotego Globu CaitrionaBalfe (serial „Outlander”), zdobywczyni Oscara® JudiDench („Zakochany Szekspir”) oraz Jamie Dornan („Pięćdziesiąt Twarzy Greya”), CiaranHinds („Szpieg”) i dziesięcioletni Jude Hill.

21:30  „Najgorszy człowiek na świecie”, reż. Joachim Trier, Norwegia, 2021, 128’

Błyskotliwy, seksowny, pełen energii! Figlarna, zabawna i nieprzewidywalna jak sama miłość komedia romantyczna, która zachwyciła krytyków, uzyskując 100% (!) pozytywnych recenzji na RottenTomatoes. „Najgorszy człowiek na świecie” to kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy, z olśniewającą RenateReinsve w roli głównej, tegoroczną laureatką Złotej Palmy dla Najlepszej Aktorki festiwalu w Cannes.