Sklepik z horrorami

W lipcu w ramach spotkań W starym kinie pokazujemy trzy filmy z absolutnej klasyki. 28 lipca zaprezentujemy “Sklepik z horrorami” – amerykańską komedię grozy z 1960 roku w reżyserii Rogera Cormana. Film mimo skromnego budżetu i naiwnej fabuły okazał się sukcesem komercyjnym.

"SKLEPIK Z HORRORAMI" - 28 lipca, godz. 19:30

Komedia grozy z 1960 roku w reżyserii Rogera Cormana, który zyskał sobie miano „króla kina klasy B”. Reżyserskie szlify jako jego pomocnicy zdobywali m.in. Francis Ford Coppola, Martin Scorsese i James Cameron. W filmach Cormana debiutowali gwiazdorzy tacy jak: Jack Nicholson, Peter Fonda, Dennis Hopper i Robert De Niro.

Nicholsona, który zagrał w „Sklepiku z horrorami” pacjenta torturowanego przez sadystycznego dentystę, Corman wypatrzył na scenie w teatrze i powierzył mu główną rolę w filmie „The Cry Baby Killer”. Później Nicholson zagrał jeszcze w kilku innych filmach Cormana, a do jednego z nich „Podróż” sam napisał scenariusz.

„Sklepik z horrorami” mimo skromnego budżetu i naiwnej fabuły okazał się sukcesem komercyjnym. W 1986 roku powstał remake pt. „Krwiożercza roślina”.

Corman zaczął myśleć o tym filmie zainspirowany opowiadaniem „Green Thoughts” z 1932 roku o mężczyźnie jedzącym kwiaty. Potem pojawiały się kolejne pomysły, m.in. kucharza przygotowującego potrawy z ludzkiego mięsa. W końcu powstał szalony, pełen gagów, czarnego humoru i groteski scenariusz opowieści o kanibalistycznej roślinie.