„Wielka płyta 1972-2018. Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego” – Gala 35. PPA | pokaz rejestracji i spotkanie z twórcami

Rejestracja Koncertu Galowego 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, który odbył się 29 i 30 marca 2014 roku.

 

To opowieść, w której – jak w krzywym zwierciadle – mogą przejrzeć się wszyscy. Ci, którzy budownictwo wielkiej płyty znają z autopsji, jak i ci, których doświadczenie życia w bloku ominęło. W obsadzie znalazło się ponad trzydzieści osób w rolach strasznych mieszczan w strasznych mieszkaniach bloku nr 104. Perypetie bohaterów tworzą okrutną i zarazem śmieszną fabułę, przeplataną przebojami polskiej i światowej popkultury.

Po filmie odbędzie się spotkanie z twórcami Gali. Gośćmi Jana Pelczara będą m.in. Agata Duda-Gracz, Cezary Studniak i Wojciech Mecwaldowski.

 

Scenariusz, reżyseria, scenografia, kostiumy: Agata Duda-Gracz

Aranżacje, kierownictwo muzyczne: Wojciech Krzak

Choreografia: Tomasz Wesołowski

Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk

Asystent reżysera: Agata Schweiger

Producent PPA: Agnieszka Kozak

 

Występują m.in.: Maja Kleszcz, Magda Kumorek, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Elżbieta Romanowska, Helena Sujecka, Justyna Szafran, Emose Uhunmwangho, Wojciech Krzak, Tomasz Leszczyński, Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Schimscheiner, Cezary Studniak, Mikołaj Woubishet.

Pokaz w DCF jest wydarzeniem promocyjnym w ramach 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.