Zapraszamy na specjalny pokaz rejestracji Koncertu Galowego zeszłorocznego, 42. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, który odbył się 26 marca 2022 roku.

W Gali „WITAMY W ŚWIĄTYNI SZTUKI, słuchajcie, a będzie wam dane” twórczynie i twórcy zaprosili widzów na koncert-rytuał, w którym oddali cześć Sztuce i szukali siły wspólnotowego przeżycia. Ów rytuał, inspirowany pieśniami, praktykami i dogmatami wielu wyznań, filozofii i tradycji duchowych, złożył się z największych przebojów PPA, współczesnych hitów hip-hopu i disco polo w zaskakujących aranżacjach i interpretacjach. W efektownej realizacji solistkom i solistom towarzyszył chór, wielu statystów oraz rozbudowana orkiestra.

 

Pokaz rejestracji w DCF jest wydarzeniem promocyjnym w ramach 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Po pokazie filmu zapraszamy na spotkanie z twórcami. Gośćmi Jana Pelczara będą m.in.: Justyna Antoniak, Martyna Majewska, Cezary Studniak i Michał Szpak.

 

Reżyseria, scenariusz, scenografia: Martyna Majewska

kostiumy, scenografia: Krystian Szymczak

muzyka, kierownictwo muzyczne: Dawid Majewski

choreografia, ruch sceniczny: Madlen Revlon

wideo: Michał Mierzejewski

reżyseria światła: Jakub Jan Frączek

asystentka reżysera: Patrycja Wróbel

asystent kostiumografa: Artur Mazur

 

Obsada: Justyna Antoniak, Paulina Gałązka, Kaja Janiszewska, Kasia Moś, Madlen Revlon, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Magda Umer, Marta Ziółek, Maciej Musiałowski, Bartosz Porczyk, Cezary Studniak, Michał Szpak oraz Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej (przygotowanie chóru: Małgorzata Sapiecha-Muzioł), studenci Akademii Sztuk Teatralnych i Studium Musicalowego Capitol

 

Muzycy: Łukasz Sobolak (perkusja), Łukasz Sztaba (instr. klawiszowe), Hubert Radoszko (gitary), Grzegorz Piasecki (kontrabas, gitara basowa), Łukasz Palkiewicz aka _Szatt_ (synth, dj, loopy), Gosia Musidlak (I skrzypce), Małgorzata Lendvai (II skrzypce), Katarzyna Płachta-Styrna (altówka), Emilia Danilecka (wiolonczela), Łukasz Zgoda (saksofony), Adam Bławicki (saksofony), Jan Chojnacki (trąbka), Szymon Rybitw (puzon), Mateusz Feliński (waltornia)

***

Wydarzenie jest częścią projektu Kultura bez barier w DCF. Film prezentujemy z audiodeskrypcją i napisami, spotkanie tłumaczone jest na PJM. Wydarzenie jest dostosowane również za pomocą pętli indukcyjnej.Kino zapewnia odbiorniki z słuchawkami do audiodeskrypcji.

Od 1 października 2022 r. do 15 czerwca 2023 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu realizowane jest przedsięwzięcie grantowe: „Kultura bez barier w DCF” polegające na poprawie dostępu do instytucji kultury na poziomie widzenia i słyszenia, będące częścią projektu „Kultura bez barier”.

***