15 czerwca, w ramach Wro Fashion Foto, zapraszamy na wernisaż prac fotografów w Chill Roomie DCF (godz. 18.00) oraz specjalny pokaz filmu „Bert Stern. Prawdziwy Madman” Shannaha Laumeistera (godz. 19.00). Bilety na film w cenie 13 zł. KUP BILET

Wro Fashion Foto to wystawa fotografii mody, w której bierze udział 15 fotografów tworzących w obszarze fotografii mody i fotografii ludzi. Zadaniem artystów było przygotowanie zdjęcia, które interpretuje zarówno motyw przewodni, jak i fotografię modową. Motyw tegorocznej edycji to „Metropolis”. Twórcy mieli do dyspozycji zarówno stylizacje dostępne w butikach DH Renoma, jak również świetne zaplecze specjalistów: wizażystów, stylistów i fryzjerów. Ewolucja Wro Fashion Foto pokazuje, że jest to narzędzie aktywizacji całego środowiska związanego z branżą modową na Dolnym Śląsku. W ramach trwającego wydarzenia serdecznie zapraszamy za specjalny pokaz filmu „Bert Stern. Prawdziwy Madman” oraz wernisaż prac w Chill Roomie DCF.

O filmie: Sophia Loren, Liz Taylor, Shirley MacLaine, Barbra Streisand, Madonna, Scarlett Johansson, Marilyn Monroe – wszystkie one znalazły się na zdjęciach słynnego amerykańskiego fotografa Berta Sterna. „Kochać się i robić zdjęcia – to bardzo zbliżone do siebie czynności, jeśli chodzi o kobiety” twierdzi Stern, który zdobył sławę dzięki tzw. sesji pościelowej z Marlin Monroe i zdjęciu „Lolita w okularach w serduszka”. Zostało ono użyte na plakacie filmu Stanleya Kubricka „Lolita”. „Bert Stern. Prawdziwy Madman” podzielony jest na części i wypełniony zdjęciami, wywiadami oraz scenami z życia Sterna, a także nastrojową muzyką. Laumeister pokazuje nam historię mężczyzny, który czcił kobiety – swoje modelki i, wynosząc je na piedestał, stworzył z nich ikony stylu i mody. Jednocześnie jednak nie potrafił dzielić z nimi codzienności. Film przedstawia intymny i delikatny portret uwielbianego mężczyzny, który miał w życiu wszystko, ale który również stracił wszystko.