Wakacje to czas szczególnego kontaktu z naturą. Przed wyjazdami dalekimi i bliskimi zapraszamy na poznanie ptaków uwiecznionych w pracach najmłodszychOd 1 do 12 lipca 2019 r. w Piano Barze DCF (I piętro) będzie można zobaczyć wystawę pt. „Łączą nas ptaki”, podsumowującą międzynarodową akcję ochrony migrujących ptaków.

Wrocławskie szkoły i przedszkola włączyły się w międzynarodową kampanię, której celem jest ochrona ptaków – kulików, rycyków, czajek, słonek znikających bezpowrotnie z naszego rodzimego krajobrazu. Około 20 milionów ptaków siewkowych ginie podczas polowań we Francji. Dzieci podczas zajęć edukacyjnych zapoznawały się z zagrożeniami i możliwościami ochrony migrujących ptaków, które wybierają nasz kraj na miejsce lęgów. Uczniowie pod opieką nauczycieli napisali listy do swoich rówieśników z Francji i stworzyli ciekawe ilustracje ptaków siewkowych. Kompozycje wraz z listami powędrują do francuskich szkół. Więcej na temat akcji można się dowiedzieć ze strony: laczanasptaki.pl/kampania/edycja-ii-francja/.

Warszawska Fundacja Psubraty jest inicjatorem przedsięwzięcia. Organizatorem akcji we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia ekspozycji zanim poleci do Francji.