Mamy ogromną przyjemność przedstawić wyjątkowe w skali europejskiej wydarzenie, jakim jest trzecia edycja Festiwalu Fotografii Mobilnej “Yes, I’m Mobile”, który odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2022 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu.

W czasie Festiwalu zaprezentujemy fotografię mobilną, tworzoną przez profesjonalnych fotografów i amatorów hobbystów, którzy swoją przygodę z fotografią niedawno rozpoczęli.  To wydarzenie zrzeszające fascynatów fotograficznych niemal z całego świata. W programie festiwalu znajdą się spotkania ze znanymi fotografami i artystami, prelekcje i dyskusje, warsztaty, plenery i spacery fotograficzne, seanse filmowe o tematyce fotograficznej, wystawy fotografii mobilnej.

Festiwal otworzy uroczysta gala, na której wręczymy statuetki “Yes, I’m Mobile”. Uhonorujemy nimi osoby, firmy i instytucje, które w ubiegłych latach zasłużyły się w propagowaniu fotografii mobilnej w Polsce i za granicą. Galę otwarcia uświetni seans filmowy. Zaprezentujemy pierwszy pełnometrażowy portret amerykańskiego fotoreportera Steve’a McCurry’ego. Na festiwalu będziemy mogli zobaczyć największą wystawę prawie 500 fotografii “Polski Instagram” oraz wystawę polskich laureatów międzynarodowego konkursu fotografii mobilnej Mira Mobile Prize. Swoją wystawę będzie miał również Himanshu Roy – jeden z najlepszych indyjskich fotografów mobilnych Festiwal będą współtworzyć zaproszeni przez nas goście. Gościem specjalnym będzie Dominika Koszowska, najlepsza na świecie polska fotografka mobilna i ambasadorka firmy Sony. Od drugiej edycji festiwalu nieodłącznym elementem programu są seanse filmowe o tematyce fotograficznej.

 

Program filmowy:

 

  • 18.06 godz. 16.00  TWARZE, PLAŻE reż. Agnès Varda, JR
  • 24.06 godz. 20.00 McCURRY. W POGONI ZA KOLOREM reż. Denis Delestrac (Gala otwarcia festiwalu)
  • 25.06 godz. 16.00 ANALOGOWY WIZJONER reż. Jens Meurer
  • 26.06 godz. 14.00 POLAROID. BŁYSKAWICZNE SPEŁNIENIE MARZEŃ reż. Willem Baptist.

 

 

Bilet na pojedynczy seans kosztuje 15 zł.

Na warsztaty, plenery i spacery fotograficzne będą obowiązywały zapisy.

 

Organizator:

Stowarzyszenie Mobile Photo Trip

 

Partnerami Festiwalu są:

Dolnośląskie Centrum Filmowe

Radio Wrocław

Against Gravity