DKF "Centrum"

Programowane przez Adama Kruka spotkania podzielone na miesięczne cykle tematyczne. DKF to okazja do rozmowy o ambitnych produkcjach, dostrzeżonych na najważniejszych światowych festiwalach filmowych. Poniedziałkowe seanse zawsze poprzedza prelekcja.

Filmowe Szaleństwo

W ramach cyklu DCF od tyłu: Filmowe szaleństwo raz w miesiącu prezentujemy najdziwniejsze i najbardziej kultowe obrazy w historii kina. Filmy często uciekające w stylistyce i temacie od mainstreamowych trendów i te, które przeszły do filmowego kanonu. W swoim czasie rewolucyjne i wzbudzające kontrowersje lub całkowicie pominięte.

Filmowy Klub Seniorów

Filmowy Klub Seniorów co wtorek gromadzi stałą grupę dojrzałych widzów. W programie Klubu pojawiają się starannie wybierane filmy z klasyki światowej kinematografii oraz z aktualnego repertuaru filmowego.

Kino Ukraїna

Celem cyklu jest prezentacja najlepszych osiągnięć filmowych naszego wschodniego sąsiada. Kino ukraińskie przeżywa w ostatnich latach swój renesans. Chcemy regularnie przybliżać obrazy, które tworzą nową jakość kinematografii ukraińskiej.

Kobiety Kino i Wino

W ramach cyklu – poza dawką premierowego, kobiecego kina – gwarantujemy odprężający wieczór przy lampce starannie wyselekcjonowanego wina z lokalnych winnic, tematyczny poczęstunek oraz niespodzianki od partnerów cyklu.

Wszystko w kameralnej atmosferze naszego kina i w najlepszym, damskim towarzystwie miłośniczek filmu.

Na spotkania będące wspólną inicjatywą Dolnośląskiego Centrum Filmowego i Stowarzyszenia Winnice Dolnośląskie zapraszamy raz w miesiącu.

Magiel Filmowy

Magiel Filmowy to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea Magla jest prosta: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim talk show z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.