10/10 Klasyka filmowa

Klasyka filmowa wraca na największy ekran kina DCF! Po sukcesie ubiegłorocznego cyklu, którym świętowaliśmy setne urodziny wytwórni Warner Bros, nie było innej możliwości – zapraszamy  na autorską kontynuację przeglądu kultowych tytułów ostatnich dekad. Dziesięć miesięcy, dziesięć filmów i najwyższe noty krytyków, widzów i widzek na całym świecie.

DKF "Centrum"

DKF „Centrum” wraca do kina DCF w odświeżonej formule! Na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Centrum” zapraszamy w każdy wtorkowy wieczór.

O jakościowy repertuar, dawkę filmoznawczej wiedzy i zajmujące dyskusje po seansie zadbają nowi prowadzący: Maciej Stasierski, Mateusz Rot i Michał Hernes z Watching Closely.

Bilety w niezmiennie dobrej cenie 16 zł już dostępne!

Filmowe Szaleństwo

W ramach cyklu DCF od tyłu: Filmowe szaleństwo raz w miesiącu prezentujemy najdziwniejsze i najbardziej kultowe obrazy w historii kina. Filmy często uciekające w stylistyce i temacie od mainstreamowych trendów i te, które przeszły do filmowego kanonu. W swoim czasie rewolucyjne i wzbudzające kontrowersje lub całkowicie pominięte.

Filmowy Klub Seniorów

Filmowy Klub Seniorów co wtorek gromadzi stałą grupę dojrzałych widzów. W programie Klubu pojawiają się starannie wybierane filmy z klasyki światowej kinematografii oraz z aktualnego repertuaru filmowego.

Kino Ukraїna

Celem cyklu jest prezentacja najlepszych osiągnięć filmowych naszego wschodniego sąsiada. Kino ukraińskie przeżywa w ostatnich latach swój renesans. Chcemy regularnie przybliżać obrazy, które tworzą nową jakość kinematografii ukraińskiej.

Krótka historia polskiego kina

Po sukcesie pierwszej edycji „Krótkiej historii polskiego kina” czas na część drugą. Zapraszamy na „Krótką historię polskiego kina część II.: twórcy osobni”.

Z duchem czasów. 70 lat Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu

Czy wiesz, że aż 25% polskich filmów zrealizowanych w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej powstało we wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych? Wszyscy polscy kinomani znają zrealizowane w stolicy Dolnego Śląska ikoniczne dzieła Andrzeja Wajdy, Wojciecha Jerzego Hasa czy Sylwestra Chęcińskiego, ale jakie jeszcze – mniej znane, ale równie interesujące – tytuły nakręcono we Wrocławiu? O których filmach warto porozmawiać po latach?