Adapter w DCF

Adapter w DCF to pokazy bez barier, wpisujące się w ideę kultury dostępnej dla wszystkich. Wspólnie z Fundacją Katarynka zapraszamy na pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. W cyklu prezentujemy współczesne filmy zagraniczne.

City Docs

Życie w przeludnionych, rozrastających się miastach staje się nie do zniesienia. Nasza cywilizacja oprócz wielu wspaniałych wynalazków i udogodnień stworzyła problemy, które prowadzą do katastrofy – przyglądamy się tym problemom w naszym cyklu City Docs.

Dekady

Dekady to cykl, którym chcemy uświetnić jubileusz 110-lecia DCF. Raz w miesiącu prezentujemy na dużym ekranie film charakterystyczny dla danej dekady. W cyklu pokazujemy arcydzieła światowego kina, filmy wybitne, ważne, zmieniające rzeczywistość i sztukę, podejmujące z publicznością najistotniejsze rozmowy.

DKF "Centrum"

Programowane przez Adama Kruka spotkania podzielone na miesięczne cykle tematyczne. DKF to okazja do rozmowy o ambitnych produkcjach, dostrzeżonych na najważniejszych światowych festiwalach filmowych. Poniedziałkowe seanse zawsze poprzedza prelekcja.

Filmowe Szaleństwo

W ramach cyklu DCF od tyłu: Filmowe szaleństwo raz w miesiącu prezentujemy najdziwniejsze i najbardziej kultowe obrazy w historii kina. Filmy często uciekające w stylistyce i temacie od mainstreamowych trendów i te, które przeszły do filmowego kanonu. W swoim czasie rewolucyjne i wzbudzające kontrowersje lub całkowicie pominięte.

Filmowy Klub Seniorów

Filmowy Klub Seniorów co wtorek gromadzi stałą grupę dojrzałych widzów. W programie Klubu pojawiają się starannie wybierane filmy z klasyki światowej kinematografii oraz z aktualnego repertuaru filmowego.

Kino Polskie. Rekonstrukcje

W ramach obchodów 110-lecia kina DCF zapraszamy na cykl, w którym pokazujemy zrekonstruowane cyfrowo arcydzieła polskiej kinematografii. Oglądanie odświeżonych tytułów na dużym ekranie pozwala w pełni docenić ich odzyskany blask.

Kino Ukraїna

Celem cyklu jest prezentacja najlepszych osiągnięć filmowych naszego wschodniego sąsiada. Kino ukraińskie przeżywa w ostatnich latach swój renesans. Chcemy regularnie przybliżać obrazy, które tworzą nową jakość kinematografii ukraińskiej.

KinoTeatr

Zrodzony z fascynacji teatrem i kinem projekt krytyka teatralnego Tomasza Domagały jest próbą znalezienia wspólnego mianownika obu uwielbianych przez widzów dziedzin sztuki. Polega on na comiesięcznym wspólnym oglądaniu filmów, w których w sposób znaczący przewijają się szeroko pojęte watki teatralne oraz dyskusji na temat wzajemnych konsekwencji takich powiazań.

Kobiety Kino i Wino

W ramach cyklu – poza dawką premierowego, kobiecego kina – gwarantujemy odprężający wieczór przy lampce starannie wyselekcjonowanego wina z lokalnych winnic, tematyczny poczęstunek oraz niespodzianki od partnerów cyklu.

Wszystko w kameralnej atmosferze naszego kina i w najlepszym, damskim towarzystwie miłośniczek filmu.

Na spotkania będące wspólną inicjatywą Dolnośląskiego Centrum Filmowego i Stowarzyszenia Winnice Dolnośląskie zapraszamy raz w miesiącu.

Książka na ekranie

Wielka literatura gości na ekranach DCF regularnie. W ramach cyklu Książka na ekranie raz w miesiącu prezentujemy naszym widzom najciekawsze adaptacje arcydzieł literatury światowej. Wybieramy filmy, które zyskały popularność widzów, świetnie oddają ducha i klimat swoich pierwowzorów – powieści, albo inspirują się nimi w niezwykły sposób.

Magiel Filmowy

Magiel Filmowy to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea Magla jest prosta: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim talk show z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

Młodzieżowy Klub Filmowy

Cykl dla uczniów, który jest okazją do spotkania i rozmów na temat filmów nowych, wchodzących właśnie na ekrany kin. Można podyskutować o niebanalnych tytułach w gronie nastoletnich kinomanów, którzy są zainteresowani świadomym odbiorem sztuki.