Adapter w DCF

Adapter w DCF to pokazy bez barier, wpisujące się w ideę kultury dostępnej dla wszystkich. Wspólnie z Fundacją Katarynka zapraszamy na pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. W cyklu prezentujemy współczesne filmy zagraniczne.

City Docs

Życie w przeludnionych, rozrastających się miastach staje się nie do zniesienia. Nasza cywilizacja oprócz wielu wspaniałych wynalazków i udogodnień stworzyła problemy, które prowadzą do katastrofy – przyglądamy się tym problemom w naszym cyklu City Docs.

Dekady

Dekady to cykl, którym chcemy uświetnić jubileusz 110-lecia DCF. Raz w miesiącu prezentujemy na dużym ekranie film charakterystyczny dla danej dekady. W cyklu pokazujemy arcydzieła światowego kina, filmy wybitne, ważne, zmieniające rzeczywistość i sztukę, podejmujące z publicznością najistotniejsze rozmowy.

DKF "Centrum"

Programowane przez Adama Kruka spotkania podzielone na miesięczne cykle tematyczne. DKF to okazja do rozmowy o ambitnych produkcjach, dostrzeżonych na najważniejszych światowych festiwalach filmowych. Poniedziałkowe seanse zawsze poprzedza prelekcja.

Filmoterapia z Sensem

Podczas siedmiu comiesięcznych spotkań w cyklu rozmawiamy o kwestiach fundamentalnych dla naszego życia i dobrego funkcjonowania w świecie, takich jak: miłość, pasja, samotność, zmiana. Polem dyskusji są filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które jak w soczewce skupiają ludzkie życie.

Filmowe Szaleństwo

W ramach cyklu DCF od tyłu: Filmowe szaleństwo raz w miesiącu prezentujemy najdziwniejsze i najbardziej kultowe obrazy w historii kina. Filmy często uciekające w stylistyce i temacie od mainstreamowych trendów i te, które przeszły do filmowego kanonu. W swoim czasie rewolucyjne i wzbudzające kontrowersje lub całkowicie pominięte.

Filmowy Klub Seniorów

Filmowy Klub Seniorów co wtorek gromadzi stałą grupę dojrzałych widzów. W programie Klubu pojawiają się starannie wybierane filmy z klasyki światowej kinematografii oraz z aktualnego repertuaru filmowego.

Kino Polskie. Rekonstrukcje

W ramach obchodów 110-lecia kina DCF zapraszamy na cykl, w którym pokazujemy zrekonstruowane cyfrowo arcydzieła polskiej kinematografii. Oglądanie odświeżonych tytułów na dużym ekranie pozwala w pełni docenić ich odzyskany blask.

Kino Ukraїna

Celem cyklu jest prezentacja najlepszych osiągnięć filmowych naszego wschodniego sąsiada. Kino ukraińskie przeżywa w ostatnich latach swój renesans. Chcemy regularnie przybliżać obrazy, które tworzą nową jakość kinematografii ukraińskiej.

Książka na ekranie

Wielka literatura gości na ekranach DCF regularnie. W ramach cyklu Książka na ekranie raz w miesiącu prezentujemy naszym widzom najciekawsze adaptacje arcydzieł literatury światowej. Wybieramy filmy, które zyskały popularność widzów, świetnie oddają ducha i klimat swoich pierwowzorów – powieści, albo inspirują się nimi w niezwykły sposób.

Magiel Filmowy

Magiel Filmowy to idealna okazja do spotkania i rozmowy z inspirującymi ludźmi filmu – aktorami, reżyserami czy scenarzystami. Idea Magla jest prosta: najpierw pokaz dobrego filmu, po nim talk show z udziałem zaproszonego gościa. Gospodarzem jest znany krytyk filmowy i teatralny – Łukasz Maciejewski.

Młodzieżowy Klub Filmowy

Cykl dla uczniów, który jest okazją do spotkania i rozmów na temat filmów nowych, wchodzących właśnie na ekrany kin. Można podyskutować o niebanalnych tytułach w gronie nastoletnich kinomanów, którzy są zainteresowani świadomym odbiorem sztuki.

Rosja non-fiction

W cyklu prezentujemy najciekawsze filmy dokumentalne ukazujące współczesną Rosję z różnych perspektyw. Pokazujemy Rosję jako kraj pełen kontrastów – zarówno społecznych, politycznych i ekonomicznych, jak i tych wynikających z położenia Rosji na mapie świata.