Wakacyjne warsztaty filmowe

Wakacyjne warsztaty filmowe to doskonały pomysł na przygodę w magicznym świecie kina. Podczas 5 dni dzieci poznają techniki i tajniki tworzenia filmów. Zdobędą praktyczne umiejętności potrzebna na każdym etapie – od scenariusza, przez realizację po montaż. Warsztaty zakończą się kinową premierą powstałego filmu fabularnego.

Program:

Dzień 1 – SPECYFIKA OPOWIEŚCI FILMOWEJ – OPOWIADANIE OBRAZEM

Dzień 2 – SCENARIUSZ FILMOWY

Dzień 3 – REŻYSERIA FILMOWA/PLAN ZDJĘCIOWY

Dzień 4 – PLAN ZDJĘCIOWY

Dzień 5 – MONTAŻ I PREMIERA KINOWA

Prowadzący:

Artur Pilarczyk – scenarzysta i reżyser. Twórca filmów dokumentalnych i fabularnych, m.in. „Swoimi słowami” 2006; scenariusz i reżyseria (film fabularny), „Kino dworcowe” 2010; scenariusz i reżyseria (film dokumentalny), „Daas” 2011 II reżyser, „Papusza” 2013 II Reżyser. Autor i realizator wielu warsztatów filmowych dla dzieci w różnym wieku.

Zapraszamy dzieci powyżej 10. roku życia, które dopiero rozpoczynają swoją fascynację kinem.

Koszt: 200 zł/ 1 uczestnik/ grupa max. 14 osób

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest przesłanie kompletu dokumentów rekrutacyjnych: Formularzu uczestnictwa, potwierdzenia dokonania wpłaty, Regulaminu oraz Zgody na przetwarzanie danych osobowych na adres: edukacja@dcf.wroclaw.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów w wypadku braku odpowiedniej liczby zgłoszeń.

Warsztaty filmu animowanego

Warszataty filmu animowanego

Warsztaty filmu animowanego wpływają na rozwój wyobraźni, kreatywności oraz samodzielności. Zwiększają wrażliwość i uczą uważności na otaczający nas świat.

Podczas 2-godzinnych zajęć uczestnicy zapoznają się z podstawowymi pojęciami poklatkowej techniki animacji. Zrealizują krótki filmik na podstawie autorskiego scenariusza, przygotują scenografię i będą uczestniczyć w montażu powstałego materiału. Powstały film będzie można zaprezentować na stronie szkoły.

Prowadząca: Aniela Lubieniecka – mistrzyni animacji z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, reżyserka, scenarzystka, scenografka, animatorka. Ilustratorka książek dla dzieci m.in. Anny Wareckiej Tato już lato, Zdzisława Szczepaniaka Recepta na nudę. Twórczyni efektów specjalnych do filmów fabularnych m.in. do Powrotu wilczycy w reżyserii Marka Piestraka (1991) i Cudownego miejsca w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego (1995). Autorka cyklu Miniatury filmowe do muzyki klasycznej, który zdobyły 71 nagród i wyróżnień na festiwalach międzynarodowych i krajowych, w tym 7 nagród Jury Dziecięcych. Pomysłodawczyni i realizatorka Międzynarodowego Przeglądu Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży Halo Echo.

Warsztaty kierujemy do dzieci powyżej 7 roku życia i młodzieży. Zapraszamy  grupy zorganizowane – maksymalnie 10-osobowe.

Koszt: 60 zł/1 osoba.

Zapisy: edukacja@dcf.wroclaw.pl