Na ekrany kin wszedł właśnie film dokumentalny próbujący uchwycić fenomen  Macieja Parowskiego – redaktora odpowiedzialnego za rodzącą się sławę kilku pokoleń pisarzy rodzimej fantastyki.  Szeroko omawiane biograficzne wątki przybliżają widzom nie tylko postać Parowskiego, ale też historyczne i obyczajowe konteksty, w których na przestrzeni lat rozwijała się polska fantastyka.

Jednak są w filmie także wątki jedynie zasugerowane. O wszystkim, co dokumentalny portret legendarnego redaktora „Nowej Fantastyki” pomija, z pisarzem Jackiem Inglotem – uczestnikiem wydarzeń i procesów kształtujących specyfikę polskiej literatury fantastycznej – podczas spotkania w kinie DCF porozmawia miłośnik fantastyki, autor i dziennikarz Łukasz Śmigiel.

Czy Parowski miał swoje literackie demony i obsesje? Skąd wzięła się olbrzymia popularność polskich czasopism fantastycznych? Czy to wszystko byłoby możliwe  bez udziału Parowskiego? I przede wszystkim: co dalej z fantastyką w Polsce?

Na seans i pełne fantastycznych anegdot i futurystycznych prognoz spotkanie zapraszamy w sobotę 16 września o godz. 19:00.