historia małżeńska

W ramach wrocławskich obchodów Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa zapraszamy do Dolnośląskiego Centrum Filmowego na bezpłatną projekcję filmu „Historia małżeńska”.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca małżeństwo jako wartość społeczną i pokazująca potrzebę stałego rozwijania więzi małżeńskiej. Jej celem jest również promowanie programów i inicjatyw wspierających rozwój relacji małżeńskich i tworzenie okazji do pogłębienia więzi małżeńskiej poprzez udział w konferencjach, seminariach, debatach i warsztatach oraz wspólne, twórcze spędzenie czasu (uczestnictwo w wydarzeniach artystycznych, sportowych, psychoedukacyjnych).

Kampania służy także motywowaniu ogółu społeczeństwa, specjalistów, mediów i osób publicznych do promowania znaczenia dobrych relacji małżeńskich. Tydzień Małżeństwa odbywa się równolegle w 22 krajach w terminie: 7-14 lutego.

Więcej na temat idei Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa i harmonogram wydarzeń w poszczególnych miastach na stronie www.tydzienmalzenstwa.pl.

W ramach wrocławskich obchodów odbędą się warsztaty, konsultacje dla par oraz bezpłatna projekcja filmu „Historia małżeńska” w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Wejściówki można odbierać w kasach DCF od 4 lutego.

„Historia małżeńska” to wnikliwy i pełen empatii obraz rozpadającego się małżeństwa i wspierającej się rodziny. W rolach głównych: Scarlett Johansson, Adam Driver, Laura Dern, Alan Alda i Ray Liotta. Film otrzymał 6 nominacji do Oscara.